Суми у платіжках – на третину менші: як ОСББ з Чугуєва економить на опаленні

30.03.2021 16:50 Чугуїв
Як за мінімальних витрат можна зменшити суми у платіжках, добре знають в ОСББ «Добробут Чугуєва» з Харківської області. Мешканці цього об’єднання стали «першими ластівками» енергозбереження не тільки в області, але і в Україні, та продовжують залучати у власну економію сотні тисяч гривень.

«У квартирах завжди комфортна температура»

Цього опалювального сезону жителі п’ятиповерхового будинку № 15 по вулиці Кожедуба отримали у квитанціях за опалення майже на третину менші цифри, аніж сусіди. Серед них і Андрій Клочков, який проживає у двокімнатній квартирі.

– У мене товариш мешкає у будинку № 5. Має таку саму квартиру, як і в мене. Різниця в опаленні в цьому сезоні складає
500 гривень. Якщо брати інших сусідів, які проживають у трикімнатних квартирах, то мешканці нашого будинку сплачували в місяць близько 1700 гривень, в будинку № 5 – 2200 гривень, – розповів чоловік.

Економити на опаленні чугуївцям допомагають енергоефективні заходи, зауважив  Андрій. Він не тільки мешканець будинку, але й п’ять років очолює об’єднання співвласників багатоквартирних будинків «Добробут Чугуєва», куди входить його будинок та ще дві п’ятиповерхівки.

Минулого року в будинку, де мешкає чоловік, установили індивідуальний тепловий пункт (ІТП), провели теплоізоляцію трубопроводів системи опалення та збалансували її роботу. Окрім економії в сімейних бюджетах мешканців будинку, такі заходи створили комфортні умови в самих квартирах.

– Один із мешканців нашого будинку сказав одну фразу, яку я тепер постійно повторюю: якщо на вулиці холодно, то у квартирах тепло, якщо на вулиці тепло – у квартирах тепло. У квартирах завжди комфортна температура, немає перегріву, – додав Андрій Клочков.

За його словами, у ці всі заходи жителі п’ятиповерхівки вклали всього близько 7 тисяч гривень власних коштів. За мінімальних витрат зробити свій будинок енергоефективним чугуївцям допомогла участь у пілотному проєкті Фонду енергоефективності «Перші ластівки».

У 2019 році «Добробут Чугуєва» став першопрохідцем в області, адже опинився серед 15-ки ОСББ країни, які на власному прикладі тестували механізм отримання коштів.