Фахівці вдруге повернули газ до сіл Великі та Малі Проходи

12.05.2023 10:22 Дергачі
Фото: Харківгаз Фото: Харківгаз

До сіл Великі та Малі Проходи Дергачівської громади на Харківщині вдруге за короткий термін повернули газопостачання. У Великих Проходах не було газу понад рік з початку повномасштабного вторгнення, однак після розмінування газівники змогли відновити мережі. Тепер після чергового обстрілу – вдруге.

Про це повідомляє медіа «Слобідський край» з посиланням на пресслужбу АТ «Харківгаз».

26 квітня 2023 року газівники Харківської області відновили подачу газу до села Великі Проходи, яке розташоване за 10 кілометрів від державного кордону та було окуповане з першого дня повномасштабного вторгнення. Звільнили село у вересні 2022 року після успішного контрнаступу ЗСУ.

– Армія ворога практично зрівняла село із землею. Одразу після обстеження вибухотехніками спеціалісти «Харківгазу» розпочали  відновлення розподілу газу. Внаслідок обслідування газової інфраструктури було відключено від газопостачання майже два десятки пошкоджених домівок та газопроводів до них, – зазначають у пресслужбі компанії.

Однак унаслідок обстрілу, що стався на початку травня, села Великі та Малі Проходи знову залишилися без газу. Газівники повторно відновили подачу газу до прикордонних сіл уже 10 травня. Протягом дня до газу підключили 280 будинків.

– Наразі без газу залишається понад 100 домоволодінь, однак відсутність доступу до енергоносія спричинена їх пошкодженням або руйнуванням. Газівники будуть відновлювати газопостачання за заявками мешканців, що повертаються у населений пункт, – розповідають у пресслужбі «Харківгазу».

Нагадаємо, у Дергачах жителям роздають посадкову картоплю: де і коли її отримати.

Нагадаємо, Укрзалізниця 8 травня відновила приміське залізничне сполучення за маршрутом Харків – Дергачі – Нова Козача.

Нагадаємо також, що у місті Дергачі минулого тижня розпочалися ямкові ремонти асфальтованого покриття та грейдування доріг з підсипкою щебенево-піщаною сумішшю.

Головні новини Дергачі читайте на нашому сайті.

Автор: Олександр Манченко