Коли прикордоння Дергачівської громади зможуть розмінувати

30.08.2023 17:22 Дергачі
Фото ілюстративне: Українська Правда Фото ілюстративне: Українська Правда

Дергачівська громада є однією з найбільш замінованих у Харківській області, однак весною 2023 року на Дергачівщині почалося активне розмінування критичної інфраструктури та доріг. Проте гуманітарне розмінування у громаді наразі не передбачене, оскільки прикордоння продовжує обстрілюватися.

Після деокупації громади однією з найбільших проблем стало розмінування територій. Ще у середині квітня цього року Дергачівська ТГ була однією з найбільш замінованих у Харківській області, однак наразі ситуація частково покращилася. Тут почали працювати додаткові підрозділи саперів. Вони здебільшого працюють при зверненні енергетиків та газівників, щоб розмінувати дороги до газорозподільних підстанцій, електростовпів тощо.

Гуманітарного розмінування в громаді немає. Найбільш постраждалі населені пункти розташовані неподалік від кордону, і туди не можуть відправити саперів, оскільки немає гарантій їхньої безпеки.

– Ворог поблизу кордону літає дронами. Вони можуть побачити, що поблизу працюють сапери, однозначно вдарять туди – й загинуть люди. Тому розмінування там недоцільне. Державний кордон – по суті це лінія фронту, і не можна його сприймати інакше. Розмінування йде між населеними пунктами – першочергово це дороги та критична інфраструктура. Після перемоги буде гуманітарне розмінування. Зараз же мінна небезпека на території громади досить велика, тому закликаємо людей, щоб вони пересувалися лише дорогами або вже протоптаними стежками, – підкреслює Вячеслав Задоренко.

Якщо місцеві жителі після повернення до громади бачать у своїх домоволодіннях потенційно вибухонебезпечні предмети, то вони мають викликати службу ДСНС, працівники якої вивезуть або ліквідують пристрій на місці.

Нагадаємо, у Дергачівській громаді Харківської області внаслідок бойових дій та окупації пошкоджено і зруйновано 10 шкіл. Деякі з навчальних закладів, як, наприклад, у Цупівці, зруйновані майже повністю. Їхня доля залежить від того, чи будуть повертатися місцеві мешканці до своїх домівок.

Нагадаємо також, що в Дергачах планують найближчим часом почати відновлювати зруйнований обстрілами Будинок культури.

Раніше ми повідомляли, у селі Гоптівка Дергачівської громади Харківської області, яке розташоване менш ніж за два кілометри від кордону з росією, жителі отримали гуманітарну допомогу від Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Більше новин Дергачі читайте на нашому сайті.

Автор: Олександр Манченко