Гауляйтеру Харківського району повідомили про підозру в колабораціонізмі

23.03.2023 17:21 Дергачі
Фото: Харківська обласна прокуратура Фото: Харківська обласна прокуратура

У липні 2022 року чоловіка призначили на посаду в. о. голови тимчасової цивільної адміністрації Харківського району, яка розміщувалася в селищі Козача Лопань Харківської області.

57-річний харків'янин двічі був депутатом від «Партії регіонів». Після початку російської агресії проти України він заснував бізнес у бєлгороді, займаючись там виробничою діяльністю та сплачуючи податки до бюджету рф.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на речника управління СБУ Харківської області Владислава Абдулу.

З липня до вересня чоловік регулярно проводив наради з керівниками підприємств та установ, що залишилися на окупованій території, а також виконував інші організаційно-розпорядчі функції в незаконному органі влади російсько-окупаційних військ.

«Гауляйтер виступав перед камерами російських пропагандистів, розповсюджуючи кремлівські наративи, спрямовані на дискредитацію Збройних Сил України. Напередодні деокупації колаборант утік з Козачої Лопані разом з російськими солдатами і наразі переховується від українського правосуддя на непідконтрольних територіях», – зазначив Владислав Абдула.

Чоловікові оголошено заочну підозру за статтею «колабораційна діяльність».

Наразі тривають комплексні заходи для встановлення його місця перебування та притягнення до відповідальності.

Нагадаємо, у грудні трьох «народних міліціонерів» з Козачої Лопані оголосили у розшук.

Нагадаємо також, одна з катівень, де російські окупанти та їх пособники знущалися з місцевих мешканців, була облаштована саме в приміщенні цього відділу «народної міліції» в смт Козача Лопань.

У жовтні правоохоронці знайшли в селищі Козача Лопань трупи двох чоловіків зі слідами насильницької смерті, які були поховані в одній могилі.

Більше новин міста Дергачі читайте на нашому сайті.

Автор: Ксенія Карпенко