Яка кількість людей перебуває на деокупованій території Дворічанської громади

30.05.2024 18:23 Дворічна
Фото ілюстративне: Facebook Фото ілюстративне: Facebook

У Дворічанській громаді є населені пункти, звідки через обстріли виїхали майже всі. Але навіть у самому адмінцентрі громади, зруйнованому на 80%, та у низці сіл живуть люди.

Про це медіа «Слобідський край» повідомила начальниця Дворічанської селищної військової адміністрації Галина Турбаба.

Вона зазначила, приблизно половина громади залишається під окупацією. Так саме на і на території, що залишається під контролем окупантів, проживала майже половина населення громади, яке до повномасштабного російського вторгнення становило 16,5 тисяч.

На деокупованій території громади 28 населених пунктів. Там, за інформацією начальниці СВА станом на травень, проживає до тисячі осіб.

- Є населені пункти які зовсім без населення. У Кам’янці, яка практично повністю знищена. У Кам’янському старостинському окрузі майже немає населення, всі виїхали через активні обстріли. Але у Дворічній, яка знищена на 80%, перебуває до ста осіб, - говорить Галина Турбаба.

Вона зазначила, що оскільки люди залишаються на території громади, влада продовжує надавати їм гуманітарну підтримку.

- З лютого минулого року у Дворічанській громаді оголошено обов’язкову евакуацію населення. Але, не зважаючи на це, мешканці залишаються на території громади. Оскільки люди є на території громади, ми маємо бути з ними і допомагати вирішувати усі проблемні питання, - наголосила керівниця громади.

Також, за словами Галини Турбаби, в громаді працюють два старостинських округи - старости Колодязнянський старостинський округ, який взяв під опіку Петроіванівський та Кутьківський.

«Слобідський край» раніше повідомляв, що на Золочівському напрямку планується евакуація.

Автор: Федір Штефанович