Намагалась русифікувати навчальний процес: на Харківщині будуть судити директорку гімназії

02.04.2024 14:54 Дворічна
Фото: Харківська обласна прокуратура Фото: Харківська обласна прокуратура

Завершено спеціальне розслідування щодо директорки гімназії, яка збиралась вчити дітей за стандартами рф.

Про це пише «Слобідський край» з посиланням на Харківську обласну прокуратуру.

До повномасштабного вторгнення рф в Україну обвинувачена була директором однієї з гімназій Дворічанської селищної ради.

За даними слідства, під час силового захоплення російськими військовими Куп’янського району жінка добровільно вирішила працювати на ворога. Погодившись на пропозицію представників держави-агресорки, колаборантка очолила цей же навчальний заклад, але вже при окупантах.

Так жінка організовувала роботу гімназії і вживала всіх заходів, щоб русифікувати навчальний процес. Обвинувачена набрала викладачів і технічний персонал, про що видала відповідні накази.

1 вересня 2022 року директорка повідомила батькам учнів, що гімназія переходить на стандарти освітнього процесу рф. Колаборантка провела нараду, під час якої обговорювались нові стандарти, відповідно до яких необхідно навчати українських учнів, і надавала вказівки вчителям щодо переходу на російськомовну програму навчання.

Після деокупації колаборантка змогла втекти і наразі переховується від слідства, її оголошено у розшук. Жінку судитимуть заочно в Червонозаводському районному суді міста Харкова.

Обвинуваченій загрожує до трьох років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років.

Нагадаємо, що на харків’янку, яка з розбитого ворогом вікна розповідала про дружбу з окупантами, відкрили діло. Під час інтерв’ю з журналістами харків’янка заперечувала збройну агресію рф, висловлювалась на підтримку вторгнення на територію України та окупації частини території держави, а також засуджувала дії української влади.

Також раніше ми писали, що ворожий поплічник збирав інформацію про місця розташування та стан ключових електропідстанцій на території Харківської, Сумської, Полтавської, Донецької та Луганської областей.