Як платити за воду харків’янам, які повернулися з евакуації – роз’яснення Харківводоканалу

02.03.2023 15:28 Харків
Харків’яни, у квартирах яких установлені лічильники, оплачують нараховане, усі інші мають звернутися до абонентного відділу свого району для перерахунку.

Про це «Слобідський край» пише з посиланням на заступника гендиректора КП «Харківводоканал» Тараса Грущака.

За його словами, для перерахунку треба мати документи, що підтверджують відсутність людини у місті: довідку ВПО або документ прикордонної служби.

Також Тарас Грущак нагадав, що у квитанціях тепер зазначена оплата за водопостачання, водовідведення, обслуговування внутрішньобудинкових систем та абонентна плата.

«Усі ці платежі були й раніше, але однією графою, тепер їх вивели окремо, щоб споживачі бачили, за що вони платять, і з чого конкретно складається тариф. Жителі багатоповерхівок оплачують обслуговування внутрішньобудинкових систем, навіть якщо не користуються водопостачанням та водовідведенням. Також проводиться нарахування абонентної плати», – сказав він.

При цьому заступник КП підкреслив, що на період воєнного стану заборгованість не стягується примусово.

Нагадаємо, на сесії 8 лютого депутати внесли зміни до бюджету Харківської міської територіальної громади на 2023 рік. Це пов'язано з надходженням субвенції на здійснення переданих видатків у сфері освіти в сумі 76,2 млн грн.

У Харкові за європейськими нормативами вже реконструювали 13 котелень, цього року планують модернізувати ще п’ять. Усього за рік війни внаслідок обстрілів у місті пошкоджено 120 об’єктів підприємства «Харківські теплові мережі», зокрема 44 котельні. 

Нагадаємо також, що у Харкові 1 березня увімкнули освітлення на 10 пішохідних переходах. У найближчий час планується освітити ще 11 переходів.

Більше новин міста Харків читайте на нашому сайті.