Більше двох сотень харківських підприємств перевезли виробництво на захід країни

03.05.2023 14:22 Харків
Фото: Харківська міська рада Фото: Харківська міська рада

210 суб’єктів господарювання Харкова – 143 юридичні особи та 67 фізичних осіб-підприємців – здійснили повне або часткове переміщення потужностей до інших регіонів України за Програмою релокації підприємств.

Як повідомляє «Слобідський край», такі дані Міністерства економіки України наводить Департамент адміністративних послуг та споживчого ринку Харківської міської ради.

Станом на 25 квітня заявки для участі в державній програмі подали 387 суб’єктів господарювання міста Харкова, з них 271 юридична особа та 116 фізичних осіб-підприємців.

За даними міністерства, 102 суб’єкти господарювання вже відновили роботу на нових локаціях. Крім того, 128 підприємств відмовилися від запропонованої локації та чотири вже повернулися до Харкова (підприємства легкої промисловості та металообробки, галузі стоматології).

Найбільше підприємств перемістилося до Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Хмельницької та Чернівецької областей.

Нагадаємо, підприємці Харківської області, які планують відновити бізнес в умовах війни, можуть звернутися за консультаціями на безоплатні гарячі лінії.

Протягом січня виявили бажання почати власну справу та офіційно зареєстрували бізнес 840 фізичних осіб – підприємців. Станом на 1 лютого кількість фізичних осіб – підприємців у місті Харкові склала 119 494 особи.

Нагадаємо також, що за підсумками 2022 року найбільше податкових відрахувань надійшло від галузей державне управління й оборона, обов'язкове соціальне страхування, які становили 30,7 % у загальному обсязі надходжень, або в 3,1 раза більше, ніж у 2021 році.

Більше новин міста Харків та Харківська область читайте на нашому сайті.

Автор: Галина Гришко