Через руйнування типографії у Харкові потужність галузі може скоротитися на 30-40%

24.05.2024 18:03 Харків
Фото: Сергій Болвінов Фото: Сергій Болвінов

Через ракетний обстріл по типографії у Харкові сукупна потужність видавничої галузі зменшиться щонайменше 30-40%.

Про це пише «Слобідський край» з посиланням на власника поліграфічного комбінату «Фактор-Друк» Сергія Політучого.

Щонайменше 85-90% всіх книг, які друкуються в Україні – друкуються у Харкові. Через руйнування типографії у Харкові сукупна потужність зменшиться не менш ніж на 30-40%. Сам процес друкування книг, включаючи підручники, які друкували у Харкові – це до 50% усіх підручників, які друкувались в Україні.

– Як ми це будемо робити завтра, я наразі не знаю. Це питання буде вирішити дуже важко, навіть з підтримкою держави та міжнародних партнерів цей процес займе щонайменше три-чотири місяці, і я думаю, шо це навіть оптимістична оцінка, – додав власник «Фактор-Друк» Сергій Політучий.

За його словами, релокація до інших міст дороговартісна.

– Навіть якщо за допомогою когось була можливість переїзду б до Львова наприклад, чи до Івано-Франківська, то зіткнулися з проблемою людей. Не всі люди схотіли б переїхати у ці регіони. А знайти спеціалістів у цих регіонах практично неможливо, – розповів Сергій Політучий.

Нагадаємо, внаслідок ракетного удару по Харкову зранку 23 травня була зруйнована типографія «Фактор-друк», де друкували книги для дітей, журнали, шкільні щоденники, газети та багато іншого. 

Під час удару у цеху типографії на робочих місцях загинули 7 працівників підприємства. Через сильну пожежу тіла загиблих дуже обгоріли, опізнати вдалося лише двох. Наразі за допомогою ДНК-аналізу експерти встановили особи всіх загиблих під час удару по друкарні у Харкові.

Автор: Валерія Ткаленко