Харків’ян закликають утриматися від відвідування міських кладовищ

29.03.2023 17:19 Харків
Фото: Харківська міська рада Фото: Харківська міська рада

Через високу мінну небезпеку людям заборонено відвідувати 17-те кладовище. На інших цвинтарях у Харкові також можуть бути міни.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на головного інженера КП «Ритуал» Михайла Маслія.

Він зазначив, що територію 17-го кладовища поки не оглядали сапери. Там окупанти зруйнували адміністративну будівлю, огорожу та десятки могил. Тому відвідувати його заборонено.

«Територія кладовища понад 70 гектарів, ми не в змозі охороняти територію для недопуску мешканців для відвідування кладовища. До проведення робіт по знищенню вибухових предметів заборонений вхід для відвідування. На інших кладовищах теж були прильоти, але там ми прибрали територію, завозили пісок, воду підключили, територію розчистили, проте можливі випадки наявності вибухових предметів. Там дуже небезпечно перебувати на свята», – зазначив Михайло Маслій.

Розміновувати кладовища у Харківській області ще не починали.

«Ми ще раз звертаємося до населення Харкова та області, якщо ви помітили будь-який підозрілий предмет, негайно зупиніться, розверніться і тією ж дорогою поверніться назад, лише після цього телефонуйте за номером 101, 112 або 102», – зазначив речник ДСНС Харківської області Євген Василенко.

Нагадаємо, щоб розмінувати екопарк у Харкові, саперам треба близько 20 років.

Раніше ми розповідали, де в Харкові не можна гуляти через мінування.

Нагадаємо, у Харківській області на період великодніх свят заборонять відвідувати кладовища. Це стосується тих, що розташовані на територіях, які були окуповані чи на яких велися активні бойові дії.

Автор: Ксенія Карпенко