У Харкові група підлітків хотіла влаштувати масову бійку: найсвіжіші дані

28.02.2023 09:56 Харків
Фото: поліція затримує учасників флешмобу, Харків, 27 лютого Фото: поліція затримує учасників флешмобу, Харків, 27 лютого
У понеділок, 27 лютого, дві групи підлітків планували влаштувати масштабну бійку в центрі Харкова, однак поліція встигла вчасно попередити масові заворушення. 

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на керівника поліції Харківської області Володимира Тимошка. 

Днями Україною прокотилася хвиля масових заворушень, яка не оминула і місто Харків. Зокрема, 27 лютого дві групи підлітків, називаючи себе ПВК «Редан», вирішили влаштувати масову бійку в центрі міста. Як зазначив Володимир Тимошко, причиною цьому став так званий «флешмоб», який не так давно запустили на території рф.

«Російські вбивці й мародери запустили флешмоб для підлітків, результатом якого повинна була стати масова бійка. Поліція оперативно затримала всіх юнаків, які включилися в цю небезпечну гру», – розповів він у своєму дописі.

  • Якщо коротко, сенс флешмобу полягає у влаштуванні бійки з іншими підлітками. Його учасники носять одежу із зображенням павуків та цифри 4. Ці атрибути присвячені відомому аніме «Hunter x Hunter», де за сюжетом існувало злочинне угруп1вання, яке також називало себе «Геней Редан»/ «Геней Рьодан», або просто «Павуки». Самі ж молоді люди називають себе неформалами, а також воюють з так званими «оффниками» (гопниками).

Загалом поліція встановила 245 учасників цього «заходу», з яких лише 30 – повнолітні. Серед неповнолітніх же опинилися 149 хлопців та 66 дівчат. У багатьох з них вилучено балончики з газом, ножі та кастети. На щастя, в результаті події ніхто не постраждав.

ЧВК "Редан" планує масову бійку в Харкові

Затримання учасників флешмобу ЧВК "Редан" у Харкові

Як зазначив Тимошко, з батьками всіх затриманих проводяться профілактичні бесіди. Їм буде пояснено про небезпеку подібних дій.

«Я звертаюся до всіх дорослих. Будьте уважними з вашими дітьми, підтримуйте з ними постійний зв’язок, допомагайте їм розібратися в тому, що відбувається. Де добро, а де зло. Війна йде не тільки на полі бою. Ворог хоче знищити нашу країну і використовує наших з вами дітей задля досягнення своїх кровожерливих цілей», – написав він.

Правоохоронці вже зареєстрували справи за фактами готування до масових заворушень та втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність (ч. 1 ст. 14, ч. 1 ст. 294, ч. 2 ст. 304 КК України), досудове слідство розпочато. Санкція статті передбачає від 5 до 8 років позбавлення волі. За даними поліції, батьки можуть бути притягнені до адміністративної відповідальності за невиконання обов’язків щодо виховання дітей (ст. 184 КУпАП).

Підлітки, бійка ЧВК "Редан" 27 лютого, Харків

(Через правила Фейсбуку пост було видалено із соцмережі)

Нагадаємо, у Харкові розпочався перший етап внесення змін до Генерального плану міста – проведення містобудівного моніторингу. У майбутньому планують відновити старі маршрути електротранспорту та створити нові, а також закупити рухомий склад та впровадити вектор розвитку «зеленого» міста.

Нагадаємо також, у центрі Харкова встановлять меморіальну дошку військовій медикині Владиславі Черних.

Головні новини міста Харків читайте на нашому сайті.

Автор: Владислава Ткаченко