У Харкові ремонтують після обстрілів будинки всіх форм власності

02.12.2022 18:04 Харків
У Харкові відновлюватимуть та ремонтуватимуть після обстрілів будинки як комунальної форми власності, так і кооперативні.

Про це на пресконференції 2 грудня заявив мер Харкова Ігор Терехов, передає «Слобідський край».

За словами Терехова, ремонтні роботи в будинках ЖК, ЖБК та ОСББ виконують на умовах мінімального співфінансування з мешканцями, щоб дотримуватись правил міської програми підтримки житлових кооперативів. Зокрема, зараз відновлюють один із кооперативів на Північній Салтівці.

Ігор Терехов повідомив, що у будинках на Салтівці проживають від восьми осіб до 50 % мешканців будинку. Де це було можливо, включили опалення.

Загалом у Харкові близько 500 будинків не підлягають відновленню після російських обстрілів, близько 300 з них знаходяться на Північній Салтівці.

«На Північній Салтівці заходиш у двір і бачиш, що кожен будинок постраждав, а потім спеціалісти роблять експертизу, і виявляється, що, навіть якщо здається, що дім можна відновити, зробити це неможливо через глобальні пошкодження, і дешевше буде побудувати на цьому місці новий», – пояснив мер.

За його словами, ворожа армія завдала Харкову збитків на мільярди доларів. Крім житлового фонду, пошкоджено 109 шкіл, 110 дитсадків, 53 медустанови, котельні, водогони, енергетичну інфраструктуру, громадський транспорт. Але в місті роблять усе можливе, аби все це відновити.

Нагадаємо, у Харкові на час відсутності електрики розробили 34 тимчасові автобусні маршрути. У жовтні на Північну Салтівку пустили додаткові автобусні маршрути.

Нагадаємо також, що в Харкові тарифи на гарячу воду та тепло залишаться на довоєнному рівні. Тарифи для всіх категорій споживачів, зокрема для населення, бюджетних установ, релігійних організацій та інших  споживачів, залишаються на рівні тарифів, які діяли станом на 24 лютого поточного року