У Харкові супермаркети, аптеки та АЗС готуються до блекауту

09.02.2023 16:08 Харків
Харьковские известия Харьковские известия
У випадку тривалого відключення електроенергії у Харкові працюють 946 продовольчих магазинів, 91 магазин непродовольчих товарів, 199 аптек, 74 АЗС, 11 ветеринарних клінік та 26 зоомагазинів.

Про це повідомили у пресслужбі Харківської міської ради, передає «Слобідський край».

Джерелами резервного живлення забезпечені всі супермаркети мереж «Рост», «Чудо маркет», «Восторг», «Борисфен», «Таврія В». Частково забезпечені супермаркети «Клас», «Сільпо», «Велмарт», «Баскет», «АТБ маркет» та ін. 

Також повністю або частково забезпечені генераторами магазини непродовольчих мереж «Епіцентр», «Фокстрот», «Аврора», «Червоний маркет», «Eva», «Алло» та аптеки «АНЦ», «Копійка», «Шара», «9-1-1», «Леда», «Славутич», «Добро Дій АВД», аптеки «Клас», КП «Муніципальна аптека» та ін.

Для безперебійного забезпечення харків’ян пальним власники АЗС також обладнують об’єкти генераторами. До роботи під час відключень готові близько 56 % АЗС, серед яких «Окко», «WOG», «ANP», «БРСМ-Нафта», «SOCAR», «OVIS», «SHELL», «Sunoil», «AMIC», «БВС Ритейл». 

У випадку нетривалих відключень (2-4 години) більшість магазинів та аптек продовжуватимуть обслуговувати покупців навіть без наявності генераторів протягом світлового дня. Також у світлий час доби працюють усі 45 ринків міста. 

Нагадаємо, у Харкові відсутній дефіцит на продукти, питну воду та гігієнічні засоби. В місті повністю або частково відновили роботу всі торговельні мережі, працюють близько 390 аптек та 45 ринків із 53. Загалом роботу відновили близько 80 % від довоєнної кількості супермаркетів.

Нещодавно у Харківській міській раді розповіли, що планують змінити у місті після перемоги. Зараз розпочався перший етап внесення змін до Генерального плану міста – проведення містобудівного моніторингу.

Нагадаємо також, що за даними КП «Харківводоканал» рівень споживання води в Харкові вийшов на довоєнний рівень.

Більше новин міста Харків читайте на нашому сайті.

Автор: Галина Гришко