«Залізна українізація»: перейменування «Південної залізниці» відбудеться цього року

21.02.2023 15:59 Харків
Укрзалізниця планує перейменувати дві регіональні філії – Південну залізницю з центром у Харкові та Південно-Західну залізницю.

Про плани щодо перейменувань розповів голова правління товариства Олександр Камишін, передає «Слобідський край».

«Чому залізниця із центром у столиці має назву «Південно-Західна», а залізниця, що має центр у Харкові, на півночі України, — «Південна»? Це засилля імперської, російської давнини, яке не має нічого спільного з українським сьогоденням. Саме тому в рамках нашої програми «Залізна українізація» ми змінимо це раз і назавжди», — пояснив він.

За словами Олександра Камишіна, процес перейменування регіональних філій буде завершено у 2023 році.

АТ «Укрзалізниця» розпочинає трирічну програму «Залізна українізація», яка має на меті повністю позбутись імперських та російських назв, позначок, зображень на будь-яких об’єктах залізничного транспорту.

Нагадаємо, з 1 лютого Укрзалізниця запускає новий поїзд Львів — Харків. Квитки на поїзд уже доступні в застосунку, чат-боті, на booking.uz.gov.ua та в касах вокзалів.

З 2 лютого Укрзалізниця призначає приміські поїзди за маршрутами Краматорськ — Харків та Харків — Слов'янськ.

Нагадаємо також, що на Південному вокзалі у Харкові працюють спеціальні зони, де пасажири та місцеві жителі можуть зігрітися і зарядити гаджети. В облаштованих укриттях фахівці надають інформаційну та психологічну допомогу.

Більше новин міста Харків читайте на нашому сайті.

Автор: Галина Гришко