Деокупованим громадам Харківського району передали мобільні будиночки

Під окупацією знаходилося 37 % території Харківського району. Зараз до звільнених громад – Дергачівської, Циркунівської, Липецької та інших – завозять будівельні матеріали для відновлення зруйнованого житла.

Як розповів медіа «Слобідський край» перший заступник начальника Харківської районної військової адміністрації Володимир Усов, допомагають і держава, і міжнародні донори.

– Схема працює так. Донор питає: «Що вам потрібно?». Йому показують список, він каже: «Я готовий на це». Бере якийсь сегмент та робить. Заходе другий – обирає інший сегмент. Один зробив вікна, другий – дахи, ще один готовий бомбосховища відремонтувати, – пояснив Володимир Усов.

У першу чергу будівельними матеріалами забезпечили жителів, які залишилися вдома. Працює також програма, пов’язана з мобільними будиночками на 4 людини. Харківська область передала їх у всі деокуповані громади, Харківському району виділили 250 штук.

Як пояснив Володимир Усов, можна зробити окреме мобільне містечко – 20-30 будиночків, підвести туди зв'язок, електрику та каналізацію. А можна поставити у себе на подвір’ї, якщо хата розбита. На ділянці вже є всі необхідні комунікації, нічого підводити не треба. Також планується розміщати в будиночках Пункти Незламності.

 

Нагадаємо, що у звільнених громадах Харківського району відновлюють надання медичних послуг. Також нагадаємо, що у Новій Водолазі на ярмарку зібрали кошти для ЗСУ, а Пісочинська громада придбала дрон для ЗСУ.

Головні новини Харківський район читайте на нашому сайті.

Автор: Марія Іващенко