Забруднювала землю амонієм та нітратами: в Харківському районі судитимуть жінку

Харківська обласна прокуратура направила до суду обвинувальний акт за фактом забруднення земель речовинами, відходами, шкідливими для довкілля.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на Харківську обласну прокуратуру. 

Слідчі встановили, що обвинувачена отримала земельну ділянку площею 2 га для ведення особистого селянського господарства неподалік села Логачівка Харківського району. Однак за призначенням жінка землю не використовувала. Зокрема, вона розмістила на ділянці відходи та речовини, шкідливі для довкілля. Усе це призвело до перевищення гранично допустимої концентрації в ґрунті забруднюючих речовин. Серед них опинилися амоній та нітрати.  

Зазначені дії спричинили зниження родючості на земельній ділянці та порушення структури ґрунту. В результаті, державі завдано матеріальну шкоду на суму майже 130 тисяч гривень.

Як зазначили правоохоронці, справу розглядатимуть у Харківському районному суді Харківської області. Наразі обвинувальний акт щодо жінки за фактом забруднення земель речовинами, відходами, шкідливими для довкілля, внаслідок порушення спеціальних правил, що створило небезпеку для довкілля, та за фактом безгосподарського використання земельної ділянки, що спричинило тривале зниження родючості її земель (ч. 1 ст. 239, ч. 1 ст. 254 КК України), затверджено та направлено до суду. 

Нагадаємо, у Харкові екологічні збитки внаслідок війни становлять 200 мільярдів гривень. Раніше ми повідомляли, що у Харківській області сума завданої шкоди природному середовищу сягає вже понад 100 мільярдів гривень.

Головні новини Харківський район читайте на нашому сайті. 

Автор: Владислава Ткаченко