Улітку 2023 року в Ізюмі очікують на нову хвилю повернення місцевих жителів

28.04.2023 10:22 Ізюм

В Ізюмській громаді Харківської області до початку повномасштабного російського вторгнення жило близько 50 тисяч осіб, однак з початком бойових дій та окупації це число знизилось приблизно до 13 тисяч. Наразі ж люди поступово повертаються, і на початку літа очікується нова хвиля повернень.

Про це медіа «Слобідський край» повідомив секретар Ізюмської міської ради Костянтин Петров.

До повномасштабного російського вторгнення в Ізюмській громаді жило трохи менш як 50 тисяч осіб. У найскрутніші часи активних бойових дій та окупації чисельність населення доходила до близько 13 тисяч, з них близько 1800 це діти. До повномасштабного вторгнення у громаді жило 4300 дітей.

– Під час бойових дій була велика проблема, бо нам не вдалося повноцінно евакуацію здійснити, особливо з північної частини міста, яка була окупована, – розповідає Костянтин Петров.

Кілька тисяч людей повернулося через декілька тижнів після деокупації. На сьогодні населення громади за приблизними підрахунками складає 22-23 тисячі.

– Це не точні дані, адже ми рахуємо за звітами, що роблять відповідальні особи, які займаються видачею гуманітарної допомоги. Вони передають списки на соцзахист, і тоді фахівці там уже підраховують. У нас не всі реєструються на отримання гуманітарки. Отже, за списками це десь 22 тисячі, але я гадаю, що вже близько 23 тисячі є, – зазначає секретар Ізюмської міськради.

У міській раді сподіваються, що вже влітку до Ізюмської громади переїдуть ще більше людей.

– Розраховуємо на те, що на початку літа буде нова хвиля повернення людей, бо закінчується навчальний рік у дітей, які зараз перебувають в інших областях чи за кордоном, – пояснює Костянтин Петров.

Нагадаємо, що у місті Ізюм пошкоджені приблизно 80 % багатоквартирних будинків.

Також у деокупованому Ізюмі до початку нового опалювального сезону відновлять перші будинки.

Нещодавно ми писали, як депутат VIII скликання Ізюмської міської ради від нині забороненої політичної партії «Опозиційна платформа — За життя» перейшов на бік агресора. Чоловік показав окупантам шлях у місто Ізюм.

Головні новини Ізюм читайте на нашому сайті. 

Автор: Олександр Манченко