Фільм про письменника, вбитого окупантами в Ізюмі, покажуть в ефірі «Єдиних новин»

11.01.2023 18:37 Ізюм
Суспільне UA Суспільне UA

Документальний фільм-розслідування «Записи під вишнею», присвячений дитячому письменнику Володимиру Вакуленку, якого викрали та вбили російські окупанти в Харківській області, покажуть у межах національного марафону «Єдині новини #UAразом» 11 січня о 21:15.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на пресслужбу Суспільного Мовлення.

Володимир Вакуленко — дитячий письменник і батько хлопчика з інвалідністю. Він народився і мешкав із сином у селі Капитолівка поблизу Ізюма. Невдовзі після того, як Харківщину окупували, чоловіка викрали. Наприкінці березня п’ятеро військових армії агресора забрали його з дому просто в тому, в чому він був, — старій кофтині, джинсах і самих тільки капцях. Більше рідні його не бачили.

Після звільнення Ізюма і довколишніх сіл журналісти Суспільного вирушили на пошуки Володимира. Їм удалося знайти свідків і встановити моторошні подробиці зникнення письменника, а також розповісти у фільмі про передумови його викрадення через записи у щоденнику, який Володимир вів в окупації та закопав у дворі під вишнею. 

Як раніше зазначала шеф-редакторка редакції розслідування Суспільного Інна Білецька, зібрані розслідувачами докази допоможуть українському та міжнародному слідству у покаранні окупантів за воєнні злочини.

Авторка розслідування Суспільного «Записи під вишнею» — журналістка Катерина Лихогляд, редакторка — Інна Білецька, режисер монтажу та композитор — Олександр Стратонов, операторка-постановниця — Світлана Коваль, оператор — Павло Ільчук, режисер-консультант — Владислав Васильченко, фактчекінг — Алла Садовник. Щоденник Володимира Вакуленка читає Тарас Чубай — український співак, рок-музикант, композитор, вокаліст гурту «Плач Єремії» та улюблений музикант Володимира Вакуленка. 

Прем’єра документального проєкту відбулася 29 грудня 2022 року на ютуб-каналі Суспільне Новини.

Нагадаємо, в Ізюмі з’явились вулиці на честь «Азова» і вбитого росіянами письменника Володимира Вакуленка.

Нагадаємо також, що видатний литовський піаніст Даріус Мажинтас зіграв на горі Кременець у місті Ізюм Харківської області композиції з циклу «Наївна музика» українського композитора Валентина Сильвестрова.

Ізюмська громада стала однією з деокупованих територій, де відновили вакцинацію проти поліомієліту, кору, дифтерії.

Головні новини Ізюм і інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.