Лікарню в Ізюмі реконструюють, це пріоритет – МОЗ

11.07.2023 16:25 Ізюм
Фото:  МОЗ України Фото: МОЗ України

Відродження Ізюмської ЦРЛ є одним з пріоритетних проєктів для Міністерства охорони здоров'я. Його реалізація дозволить повноцінно забезпечити населення деокупованої частини Харківської області якісною та доступною медичною допомогою. 

Про це під час робочої поїздки на Харківщину розповів перший заступник міністра охорони здоров'я Сергій Дубров, повідомляє «Слобідський край».

Зокрема, в Ізюмі він ознайомився з проєктом реконструкції понівеченої рашистами Центральної районної лікарні. Разом із заступником міністра в Ізюмі побували представники французької Агенції міжнародної технічної експертизи «Expertise France». Іноземна делегація оглянула масштаби руйнувань, стан наявного медичного устаткування та поспілкувалася з лікарями.

Також експерти з технічної допомоги ознайомились з ескізним проєктом реконструкції медустанови та обговорили черговість завдань.

«В Ізюмі практично немає будівель, які б не зазнали пошкоджень або руйнувань внаслідок обстрілів та бомбардувань. Не є винятком і медична інфраструктура міста. Відремонтована перед початком окупації районна лікарня, з новим комп'ютерним томографом, сучасними операційними та відділенням інтенсивної терапії, перетворилась на гори будівельного сміття та брухту. Однак і під час окупації заклад не припинив роботу, а його співробітники не перейшли на бік рашистів. Зараз у лікарні, попри пошкодження, надається медична допомога. Також забезпечена критична потреба кадрового складу, лікарських засобів, витратних матеріалів та обладнання», – розповів Сергій Дубров.

Окремо він відзначив той факт, що під час окупації Ізюма медична допомога надавалась у підвальному приміщенні лікарні: тут було не тільки бомбосховище для пацієнтів, медпрацівників і мешканців міста, також у підвалі оперували поранених, приймали пологи та надавали невідкладну допомогу. Після деокупації території міста почався процес відродження його інфраструктури.

За словами Сергія Дуброва, головним при відбудові лікарні є принцип сучасності, доступності послуг та зручності для пацієнтів. Нині лікарня вже забезпечується необхідним обладнанням, зокрема встановлений новий комп'ютерний томограф, переданий Міністерством охорони здоров'я 10 липня. Ввести його в експлуатацію планується наступного тижня.

Нагадаємо, Ізюмська громада Харківської області спільно з експертами U-LEAD працює над розробкою муніципального енергетичного плану. Він необхідний громаді для того, щоб при реконструкції зруйнованого під час окупації використовувати сучасні енергозберігаючі технології.

Нагадаємо також, нещодавно перший ізюмчанин отримав компенсацію за зруйноване житло. Компенсація на відновлення житла здійснювалась в рамках програми єВідновлення.

 Раніше ми писали, у громадах області зафіксовано 28 тисяч об’єктів, які постраждали або були знищені внаслідок повномасштабного вторгнення рф. 

Більше новин Ізюм читайте на нашому сайті.   

Автор: Надія Ільницька