Місто повертається до життя: про газ, світло і пенсії в деокупованому Ізюмі

29.09.2022 13:30 Ізюм
Фото зі сторінки Дениса Бреславського у Facebook Фото зі сторінки Дениса Бреславського у Facebook
В Ізюмській міській раді Харківської області розповіли про актуальну ситуацію в громаді.

Деокупований під час вересневого контрнаступу ЗСУ Ізюм поступово повертається до життя. Наразі в місті працюють над відновленням комунікацій.

– Світла, води та газу наразі немає. Орієнтовно, до кінця наступного тижня світло повинно бути, а це означає, що з’явиться і вода. Протягом найближчого місяця, думаємо, відновлять і газопостачання, – розповів «Слобідському краю» Ізюмський міський голова Валерій Марченко. – Щодо аптек, то аптечна мережа «9-1-1» уже зайшла, відкриває три аптеки. Банкомати поки що не працюють, але «ПриватБанк» уже обстежив  свої приміщення, думаю, протягом тижня вони відкриються. Через відсутність світла не працюють магазини, функціонують тільки ринки. Гуманітарна допомога людям надходить у достатній кількості, вони забезпечені всім. 

Валерій Марченко також повідомив, що наступного тижня запрацює Укрпошта.

– Думаю, відділення Укрпошти відкриється десь 7 жовтня. Почнуть видавати пенсії і всі інші соцвиплати. Скоріш за все, одразу одноразову грошову допомогу в 1200 гривень видавати не будуть, оскільки ми тільки збираємо заяви, але протягом жовтня люди ці кошти отримають, – розповів очільник громади.  Він каже, що наразі більше людей повертається, ніж виїжджає.

– Люди їдуть з родичами побачитися, а потім повертаються. Думаю, як світло дадуть, то жителі нашої громади активніше почнуть повертатися, – вважає Валерій Марченко.

Автор: Савелій Мякушко