У Харківській області окупанти могли спалити близько 20 тисяч гектарів лісів

23.03.2023 17:52 Ізюм

Установлено 136 займань у лісах Харківської області. З них – 105 у результаті дій окупантів. Найбільшої шкоди ворог заподіяв Ізюмському, Куп’янському, Вовчанському та Чугуєво-Бабчанському лісовим господарствам. Збитки можуть сягати 100 мільярдів гривень.

Як повідомляє «Слобідський край» з посиланням на пресслужбу ХОВА, такі попередні дані обстежень.

Завдяки дистанційному зондуванню земель удалося встановити близько 2 тисяч випадків теплових аномалій. Усі – на територіях, що перебували під тимчасовою окупацією.

За попередніми підрахунками, від полум’я могли постраждати понад 20 тисяч гектарів лісу. Наразі точні розміри збитків установити неможливо через мінну небезпеку на території лісів та наближеність до зони бойових дій.

Харківська область. Від полум’я могли постраждати понад 20 тисяч гектарів лісу

«На жаль, окупанти не лише чинять терор проти мирного населення, але і знищують екосистеми нашої країни. Аби провести ретельний огляд лісів Харківщини, необхідне гуманітарне, широкомасштабне розмінування. На відновлення лісів може знадобитися десятки років», – зазначив заступник начальника Харківської обласної військової адміністрації Євген Іванов.

Загальна площа лісів Харківщини становить майже 420 тисяч гектарів. Потенційно небезпечними та тими, що потребують розмінування, залишаються 170 тисяч гектарів. Наразі розміновано 616 гектарів. Під тимчасовою окупацією в Куп’янському районі залишаються понад 7 тисяч гектарів лісів регіону.

Харківська область. Окупанти могли спалити близько 20 тисяч га лісів

Нагадаємо, з приходом тепла у Харківській області збільшується кількість пожеж в екосистемах. Щодня надзвичайники фіксують близько 15 пожеж. Здебільшого їх причиною є людський фактор.

Нагадаємо також, що влучання ворожої ракети в склад феєрверків у Київському районі міста Харків 11 січня завдало шкоди навколишньому середовищу на щонайменше 1 мільярд 406 мільйонів гривень.

Унаслідок влучання ракети С-300 у парк Горького 7 лютого були пошкоджені споруди парку, в результаті чого відбулось засмічення території відходами, пошкоджено дерева до ступеня неприпинення росту та знищено партерний газон. Площа засміченої земельної ділянки склала 13000 м².

Головні події Харківська область читайте на нашому сайті.

Автор: Галина Гришко