В Ізюмі розробляють проєкт відновлення найбільшої котельні міста

27.04.2023 11:52 Ізюм
Фото: Обрії Ізюмщини Фото: Обрії Ізюмщини

Найбільша котельня Ізюма Харківської області, що опалювала майже весь центр міста, була повністю зруйнована внаслідок бойових дій. Натомість до наступного опалювального сезону розробляється проєкт, за яким одну велику котельню замінять чотирма модульними.

Про це медіа «Слобідський край» розповів секретар Ізюмської міської ради Костянтин Петров.

До повномасштабного російського вторгнення в місті Ізюм працювали 22 котельні, що опалювали 198 багатоквартирних будинків, а також адміністративні та соціальні будівлі. Однак унаслідок бойових дій усі котельні зазнали ушкоджень різного ступеня.

Після деокупації комунальне підприємство «Ізюмські тепломережі» провели моніторинг котелень.

– Ми спочатку розуміли, що зможемо відновити шість котелень, що опалюють близько 60 будинків. Однак, завдячуючи нашим комунальникам, міжнародній і державній допомозі, вдалося запустити 10 котелень, і 97 будинків були опалені, – розповідає Костянтин Петров.

Однак з іншими виникають проблеми. Найбільша котельня Ізюма, що опалювала майже весь центр міста, повністю зруйнована внаслідок російських бомбардувань.

За словами секретаря Ізюмської міської ради, за допомогою Харківської обласної ради та Харківської обласної військової адміністрації розробляється проєкт на наступний опалювальний сезон, за яким планується замість зруйнованої встановити чотири модульні котельні. Також американські донори допомагають у відновленні ще однієї, другої за розміром, котельні, що також опалювала центральну частину міста. Завдяки цьому кількість опалюваних будинків може збільшитися вдвічі.

Нагадаємо, що у місті Ізюм пошкоджені приблизно 80 % багатоквартирних будинків.

Також у деокупованому Ізюмі до початку нового опалювального сезону відновлять перші будинки.

Нещодавно ми писали, як депутат VIII скликання Ізюмської міської ради від нині забороненої політичної партії «Опозиційна платформа — За життя» перейшов на бік агресора. Чоловік показав окупантам шлях у місто Ізюм.

Головні новини Ізюм читайте на нашому сайті. 

Автор: Олександр Манченко