Третина від довоєнної кількості: скільки школярів проживає в Ізюмській громаді

01.04.2024 15:12 Ізюм
З одинадцяти шкіл відносно вціліли чотири/Фото: ШО ТАМ З одинадцяти шкіл відносно вціліли чотири/Фото: ШО ТАМ

В Ізюмській громаді Харківської області утричі скоротилася кількість школярів, які знаходяться вдома, порівняно з довоєнним періодом. Через військову агресію рф більшість із них досі проживає в інших регіонах України та за кордоном. Родини з дітьми не поспішають повертатись через близькість до лінії фронту, зруйноване або пошкоджене житло. 

Про це медіа «Слобідський край» розповів Олексій Безкоровайний, начальник управління освіти Ізюмської міської ради.

–    До війни освітній процес на території громади здійснювали дев'ять ліцеїв і дві гімназії – Кам'янська і Левківська. Внаслідок активних бойових дій, які тривали пів року, ізюмські ліцеї №№ 1, 2, 4, 12, а також Кам'янська гімназія знищені під фундамент, решта загальноосвітніх навчальних закладів мають пошкодження різного ступеня. Нещодавно ворожою зброєю був уражений і ліцей № 3, який єдиний не зазнав суттєвих ушкоджень під шаленими обстрілами. Це також один із чинників, який зупиняє родини, які мають дітей шкільного віку, від повернення додому. Тож якщо до війни в громаді проживало 4 652 учні, то наразі 1592, – розповідає Олексій Безкорований, очільник управління освіти Ізюмської міської ради.

Також на базі Ізюмського ліцею № 11 створені дистанційні класи для учнів, які перебувають за кордоном і навчаються в тамтешніх школах, але хочуть отримати свідоцтво українського зразка.

– Ці діти захотіли так навчатися, написали відповідні заяви і вивчають дистанційно предмети українського компоненту, –  зазначає начальник управління освіти Ізюмської міськради.

За кордоном перебуває 1051 учень, на території України 225 учнів. В онлайн-режимі навчаються 2868 школярів.

Дефіциту учителів у громаді немає, зате є попит на шкільних психологів.

Нагадаємо, що в Індустріальному районі Харкова будівництво підземної школи вийшло на фінішну пряму. Вже на початку квітня там зможуть вчитися діти.

Нагадаємо також, що Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив на своєму сайті демонстраційні варіанти предметних тестів, з яких складатиметься національний мультипредметний тест (НМТ).

Автор: Тетяна Чмут

Теги: