В Есхарі запрацює «Паралельна школа»: де та як навчатимуться старшокласники

28.03.2024 15:20 Новопокровка
Фото ілюстративне Фото ілюстративне

У Новопокровській громаді Чугуївського району за підтримки Норвезької ради у справах біженців реалізується освітній проєкт «Паралельна школа». У Будинку культури селища Есхар з метою компенсації освітніх втрат будуть створені й облаштовані три навчальних кімнати для учнів старших класів.

Про це медіа «Слобідський край» розповіла заступник Новопокровського селищного голови Світлана Альошина.

  – Ліцей у селищі Есхар, в якому до війни навчалися 460 дітей, повністю зруйнований ворожими обстрілами. На його відновлення, за приблизними розрахунками, потрібно 320 мільйонів гривень. Ні в бюджеті громади, ні в донорів таких коштів немає, хоча з цього питання ми зверталися до різних фондів, які працюють на території  України.  Поки що ніхто коштів на відновлення нам не надав. Натомість над реалізацією проєкту «Паралельна школа» виявила бажання попрацювати разом із нами Норвезька рада у справах біженців, – розповідає заступник Новопокровського селищного голови Світлана Альохіна.

 У Будинку культури селища Есхар три кімнати, які раніше використовувалися для гурткової роботи, будуть облаштовані під звичайні навчальні класи. В одній кімнаті буде клас з інформатики з  комп'ютерними столами і ноутбуками, у двох інших – звичайні класи з партами, стільцями, дошками – звичайною й інтерактивною.

  – Старшокласники приходитимуть  туди на консультативні заняття у кількості не більше двадцяти осіб, як цього вимагають безпекові умови. У приміщенні є протирадіаційне укриття, в якому за рахунок бюджетних коштів виконаний ремонт,  – зазначає заступниця Новопокровського селищного голови.

Новопокровська селищна рада також стала переможницею серед десяти громад України і єдиною в Харківській області у проєкті, за умовами якого БФ «Велика Британія» погодився профінансувати проєктно-кошторисну документацію та експертизу на відновлення Есхарівського ліцею. 

Нагадаємо, що в Індустріальному районі Харкова будівництво підземної школи вийшло на фінішну пряму. Вже наприкінці березня чи на початку квітня там зможуть навчатися діти.  

Також нагадаємо, що у Кегичівській громаді планують відновити очне навчання.


  

Автор: Тетяна Чмут