Енергетики заживили село на Ізюмщині, яке понад 9 місяців було без світла

Фахівці «Харківобленерго» відновили електропостачання у селі Першотравневе Ізюмського району Харківської області. Населений пункт залишався знеструмленим з вересня 2022 року.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на очільника ХОВА Олега Синєгубова.

Село Першотравневе Ізюмського району залишалося без світла з вересня минулого року. А оскільки лінія фронту проходила за шість кілометрів від населеного пункту, рівень пошкоджень електромереж тут сягав 80 %.

«Село залишалося знеструмленим з вересня 2022 року. Рівень пошкодження мереж у цьому населеному пункті сягав 80 %. Проведення ремонтних робіт ускладнювалося високою військовою небезпекою – лінія фронту проходить за шість кілометрів від населеного пункту», – йдеться у повідомленні.

Загалом фахівцям «Харківобленерго» спільно з місцевими жителями вдалося відновити близько 16 кілометрів ліній різної напруги: 0,4, 10 та 35 кВ та заживити 106 точок обліку, що складає майже половину від загальної кількості. Роботи проходили у співпраці із саперами.

Нагадаємо, нещодавно фахівці повністю заживили деокуповане село Студенок. Населений пункт був щільно замінований, а особливості рельєфу ускладнювали роботу енергетиків

Також ми писали, як аграрії прифронтової Борівщини проводять розмінування власним коштом. Фермери громади змушені наймати саперів для обстеження своїх земельних ділянок, щоб якнайшвидше повернутися до роботи, оскільки міжнародні та гуманітарні організації не можуть займатися розмінуванням через близькість до лінії фронту.

Головні новини Ізюмський район читайте на нашому сайті.

Автор: Владислава Ткаченко