Ізюмський район сьогодні: як живуть громади в окупації

К.Тарасюк: на фото село Кам'янка К.Тарасюк: на фото село Кам'янка
Уже більше місяця продовжується окупація в деяких населених пунктах Ізюмського району. До цього часу відсутній зв'язок з деякими головами громад, їх доля не відома.

Як повідомляє медіа «Обрії Ізюмщини», Ізюмська територіальна громада зараз на 100 % знаходиться під окупацією (місто Ізюм, Левківський старостинський округ, Бригадирівський та Кам'янський). Повністю окупована і Куньєвська територіальна громада (Іванчуківський, Олександрівський, Бугаївський, Чистоводівський і Липчанівський старостинські округи). В Оскільській громаді бойовики рф захопили Капитолівку, Комарівку, Миколаївку.

Центр громади, село Оскіл поділене по річці Оскіл, де зараз проходить лінія фронту. Міст через річку підірваний. Під загарбниками опинився Малокомишуваський старостинський округ. Біля сіл Бражківка та Сулигівка йдуть запеклі бої. Українською владою контролюються Студенок, Вірнопілля, Довгеньке.

Наразі стало відомо, що деякі старости пішли на співпрацю з окупантами. Там, де очільники старостинських округів відмовилися працювати із загарбниками, рашисти "призначили" своїх представників, які навіть не є мешканцями цих громад. Загарбники проводять обшуки в оселях ветеранів АТО і громадських діячів, декого з активістів уже арештували. Окупанти вилучають автомобілі і навіть скутери, зливають для своїх потреб дизпаливо з тракторів. Не соромляться орки забирати у місцевого населення курей, гусей та свиней. Змушують варити самогонку. Серед населення проводиться агітаційна та пропагандистська робота.

Практично всі населені пункти, які під тимчасовою окупацією, не мають зв'язку із зовнішнім світом, телефонний зв'язок глушиться. Абсолютно відсутня можливість доставити гуманітарну допомогу чи здійснити евакуацію населення. Серед ізюмчан є загиблі і поранені. Бойовики зруйновали авіабомбардуваннями та обстрілами з артилерії цивільні будинки, школи та іншу інфраструктуру району. Особливо постраждали села на півдні Ізюма.

Нагадаємо, 10 квітня під час прямого ефіру очільник Ізюмської громади Валерій Марченко розповів, що зараз вони разом з колегами готують гуманітарну допомогу: ліки, продукти харчування. І коли ЗСУ визволять місто, одразу буде готовий запас продовольства для тих містян, які там залишилися. Також міський голова зазначив, що вже зараз готується план відновлення Ізюма, бо місто майже все зруйноване. Також нагадаємо, що раніше в Ізюмі затримано зрадника, який допомагав окупантам.

Автор: Лариса Гнатченко