«Молодь Коломаччини»: дитячий спорт, підтримка ЗСУ і мрії про музей

Громади на зв'язку
23.05.2024 13:20 Коломак

Спочатку вони працювали лише як молодіжна рада у Коломацькій громаді. А потім вирішили, що настав час створити громадську організацію, щоб розширювати свої можливості. У селищній раді кажуть, що завжди підтримують молодь, бо саме вона гарантує майбутній розвиток громади.

Офіційних членів у громадській організації «Молодь Коломаччини», яка була створена на початку березня цього року, поки що близько десяти, але працює вона по всій громаді. Жителі багатьох населених пунктів долучаються до її діяльності та акцій, у яких ГО постійно бере участь.

Особлива увага приділяється роботі з дітьми, яка ведеться за різними напрямами. Наприклад, завдяки організації працює освітній хаб «Психоемоційна підтримка». Перший захід відбувся у Покровському старостинському окрузі. Діти гралися, танцювали, малювали – робили все, що повинні робити діти, щоб почувати себе радісними та щасливими. А ще з ними спілкувалися педагоги, психологи, юристи, представники соціальних служб і поліції, які розповідали малюкам корисну інформацію.

– Ця зустріч стала початком для подальших важливих діалогів і заходів з підтримки психоемоційного здоров’я у нашій ТГ, – розповіли у ГО.

Потім були заходи у Шляхівському старостинському окрузі та в селі Мирошниківка. Діти завжди раді таким зустрічам, а місцеві жителі активно долучаються до організації заходів – готують їжу та смаколики, щоб після активних ігор діти могли поласувати чимось смачним.

У Всесвітній день здоров’я, 7 квітня, «Молодь Коломаччини» запросила небайдужих приєднатися до їхньої ініціативи щодо підтримки здорового способу життя. Відгукнулися діти та молодь з різних куточків громади. У квітні ж стартував обласний спортивний марафон у декілька етапів, який теж зібрав чимало учасників серед місцевих. Кожну суботу вони отримують і виконують нові спортивні завдання.

– Наша мета – об’єднати молодь, щоб ми робили щось корисне для нашої громади. Щоб не було, що Коломак сам по собі, Різуненкове – саме по собі, інші населені пункти – самі по собі. Є проблема – всі долучаємося та вирішуємо її. Наприклад, після початку спортивного марафону є багато пропозицій в плані розвитку спорту та організації дозвілля – думаємо, як можна почати їх реалізовувати,– розповідає засновник організації Антон Кабаков.

ГО Молодь Коломаччини

Співпраця із сусідами

Молодіжна організація з Коломаччини не замикається на своїй громаді, постійно шукає партнерів для спільної роботи, щоб поширювати корисні ініціативи. Наприкінці березня відбувся форум «Молодість у єдності: форум знайомств і співпраці». Досвідом роботи та планами обмінювалися учасники заходу із Шелестівського та Різуненківського старостатів Коломацької громади, а також з Валківської та Чугуївської громад – представники молодіжних центрів «Салат» і «Кампус».

Потім друзі з Валківщини запросили «Молодь Коломаччини» до себе на відкриття студії звукозапису Kontenta, яка була облаштована на базі молодіжного центру «Салат».

– Kontenta – це не просто місце, де можна записати музику. Це атмосферне приміщення, де кожен відчує натхнення та творчу енергію. Молодіжний центр «Салат» пообіцяв, що молодь нашої громади може безкоштовно випробувати всі можливості їхньої студії, – розповіла заступниця голови організації Таїсія Мудрова.

До речі, «Молодь Коломаччини» співпрацює з учнівським самоврядуванням громади. Школярі також їздили на відкриття студії в молодіжному центрі «Салат» у Валках.

Допомога військовим

Одна з найважливіших складових роботи ГО – допомога військовим. Місцеві жителі завжди підтримують збори продуктів для захисників, які перебувають на лікуванні у шпиталі. Як тільки оголошується збір, у зазначене місце продукти несуть всі, навіть бабусі та дідусі.

– Буває, старенька бабуся ледве ходить, але все одно сама несе для хлопців відро картоплі чи ще щось, що має з продуктів. У нас у громаді живуть дуже чуйні та добрі люди, у всіх є городи, вони тримають худобу, тож завжди мають можливість передати продукти у шпиталь. Тому можемо впевнено сказати – постійні збори для військових у нас проходять досить швидко та без проблем, за що ми дуже вдячні всім, хто долучається, – каже Антон Кабаков.

У ГО розповідають багато історій про те, як відбувається «продуктова допомога». Наприклад, люди разом зібрали кошти, придбали свиню, наробили ковбас та інших м’ясних страв для шпиталю. А напередодні Великодня напекли 250 пасок для захисників на лікуванні. Все зібране члени організації самі везуть хлопцям.
Періодично проводяться благодійні ярмарки для збору коштів. У березні на ярмарку було зібрано 10 700 гривень. Люди торгували всім, що мали, і все це охоче купували відвідувачі, яким не називали ціну – кожен давав скільки може.

Благодійний ярмарок

Мрії про музей

Громадська організація «Молодь Коломаччини» хоче зробити у своїй громаді краєзнавчий музей – електронна версія вже існує. Сільрада надала приміщення, яке ремонтуватимуть: зараз там проводяться екологічні акції – прибирання та упорядкування території. Експонати для майбутнього музею вже є – вони розповідатимуть про історію та людей рідного краю.

– Історія, яку викладають у школі, має, скажімо так, більш лекційний характер. А в музеї дитина зможе подивитися на історію своєї рідної землі практично, бо це все для неї рідне, це історія її власна та її родини, вона для неї близька та зрозуміла, – розповідає учасник організації Олександр Куриленко.

У ГО є й інші плани, які вони хотіли б реалізувати, та не всі ідеї зараз можна втілити через безпекову ситуацію.

– Хотілося б, наприклад, відкрити якісь гуртки для дітей та молоді, мріємо про молодіжний центр, але для цього потрібні обладнані приміщення, де буде безпечно збиратися молоді. Та все одно ми працюємо в цих напрямах, дивимося, що можна зробити, шукаємо якісь варіанти, – каже Таїсія Мудрова.

У молодіжному центрі хочуть впровадити неформальну освіту – те, що не викладають у школі, приміром, психологію. Крім того, зазначають у ГО, центр забезпечив би додаткові робочі місця для молоді громади. Тож зараз йде робота над цим проєктом, а потім шукатимуть партнерів і благодійників для його реалізації.

Підтримка громади

У Коломацькій громаді завжди готові підтримувати свою молодь та її ініціативи. У селищній раді кажуть, що така активна позиція дуже корисна та необхідна для розвитку. Тому охоче йдуть на співпрацю з молоддю й залучають її до роботи.

– Як керівник громади маю багато проблем, які потрібно вирішувати, щоб покращити життя людей, а молодь постійно вносить щось нове, пропонує якісь цікаві ініціативи. Ми допомогли з приміщенням для краєзнавчого музею, коли вони звернулися до нас. Дуже добре, що молоді люди активно долучаються до підтримки військових – постійно збирають і відвозять у шпиталь продукти. Багато дітей бере участь у спортивних заходах, це теж важливо для організації їх дозвілля у громаді, – розповідає Коломацький селищний голова Володимир Гуртовий.

Очільник громади каже, що в молодіжної організації дуже правильне розуміння – люди мають не виїжджати кудись у пошуках кращого життя, а залишатися вдома. Для цього їм потрібно забезпечити всі необхідні умови для життя, роботи, відпочинку та розвитку їх дітей. У цій складній роботі взаємодія з молоддю дає можливість об’єднувати людей, підтримувати різні ініціативи місцевих жителів і разом втілювати корисні проєкти.

Нагадаємо, яка ситуація у Коломацькій громаді з кадрами у сільському господарстві та чому  громада не може повернутися до офлайн-навчання.

Також нагадаємо, що тепер можна отримати закордонний та ID-паспорт у ЦНАПІ у Коломаці.