Активне дозвілля для дорослих і малих. На Краснокутщині впроваджується Громадський бюджет

23.11.2021 13:45 Краснокутськ

Нові дитячі та спортивні майданчики, скейт-парк та траса для мотолюбителів. Цього року в Краснокутській громаді були реалізовані проєкти Громадського бюджету, ініційовані мешканцями.

Гроші на потреби людей

Цього року мешканці Краснокутської громади, не байдужі до життя свого населеного пункту, вперше отримали можливість напряму розв’язати певні проблеми та реалізувати свої «забаганки». У громаді був започаткований Громадський бюджет – частина бюджету селищної ради, яка виділялася на реалізацію проєктів безпосередньо мешканців громади.

До участі в конкурсі подали п’ять проєктів. Із 14 по 27 червня всі мешканці громади мали змогу за них голосувати. У результаті усі ініціативи отримали підтримку з бюджету, і на них виділили кошти. Як розповіла Краснокутська селищна голова Ірина Карабут, ця форма залучення людей до розподілу бюджету дуже важлива, адже таким чином розв’язуються безпосередні проблеми людей.

Читайте також: У Краснокутській громаді медики отримали нове обладнання

– Обов’язковою умовою є співфінансування. І я переконана, що, коли люди вкладають свої кошти і свою душу в реалізацію проєкту, він буде довготривалим, він буде жити. Плюс до того це і доказ того, що влада працює разом з людьми і для людей, – зауважила Ірина Карабут.

Парк для екстремалів

Серед молоді Краснокутської громади доволі популярними є активний відпочинок та заняття екстремальними видами спорту. Але до останнього часу для цього була відсутня безпечна інфраструктура. Саме тому мешканці громади, а саме ГО «Краснокутський спортивний клуб «Спринт», ініціювали в рамках Громадського бюджету створити скейт-парк – спеціальний майданчик просто неба, де можна займатися на скейтбордах, велосипедах ВМХ, самокатах тощо.

Як розповів ініціатор Роман Чаговець, у написанні проєкту допомогли знання, отримані під час навчання, яке організувала селищна рада.

Для громадської організації важливо було не просто закупити і встановити обладнання, а зробити заняття екстремальними видами спорту безпечними, а також сприяти молоді з користю проводити свій вільний час.

Для цього організатори закупили та встановили на стадіоні «Газовик» спеціальне обладнання: грайндбокс, квотер, трамплін і гайндбокс. Молодь і підлітки уже активно тренуються та відпрацьовують трюки, не боячись травмувати перехожих. Бюджет проєкту склав майже 100 тисяч гривень, з яких більшу частину оплатила селищна рада і 3 % вклали ініціатори.

Надалі скейт-парк планують розширювати та удосконалювати, встановлюючи нове обладнання за рахунок різних джерел фінансування. Також під опікою ГО «Спортивний клуб «Спринт» інший проєкт Громадського бюджету. За словами Романа Чаговця, на виїзді з Краснокутська планують облаштувати професійну гоночну трасу (трек) для проведення спортивних змагань з мотокросу. Наразі автори проєкту шукають підрядника, який би виконав проєкт.

Яскраве дозвілля у дворі

На Краснокутщині постійно розвивається дитяча інфраструктура, встановлюються нові спортивні та ігрові майданчики. У центрі селища збудований чудовий дитячий парк з різними ігровими елементами. Але водночас на території багатьох багатоквартирних будинків ігрові конструкції для дітей або застарілі, або взагалі відсутні. Саме така ситуація була і у дворі будинку № 54 по вулиці Першотравневій. Мешканці будинку вирішили виправити її та подати проєкт на Громадський бюджет. У результаті – отримали фінансування від селищної ради та облаштували дитячий майданчик з яскравими ігровими елементами.

Читайте також: Шестирічний Тимоша з Краснокутської громади бореться за своє життя

Спільними зусиллями мешканці будинку розчистили та вирівняли земельну ділянку під майданчик. Потім закупили і встановили обладнання: подвійну гойдалку на ланцюгах, гойдалку-балансир, пісочницю, дитячий стіл з лавками, карусель та гірку. На придбання цих об’єктів витратили 53 900 гривень, з яких 3 % сплатили ініціатори мініпроєкту. Вони ж і самостійно доглядатимуть за встановленими ігровими елементами. У результаті на новому майданчику можуть проводити свій вільний час не тільки дітлахи з цього будинку, але й сусіди з прилеглих вулиць.

Схожу проблему, але вже для дітей постарше, вдалося розв’язати завдяки Громадському бюджету мешканцям кількох будинків по провулку Каштановому в Краснокутську. За словами місцевих жителів, через відсутність спортивного майданчика близько 30 дітей зі своїми батьками змушені були ходити на спортивні майданчики далеко від дому. А діти, які вже досягли такого віку, щоб гратися у дворі без догляду батьків, узагалі не мали альтернативи, оскільки самі не могли піти з двору на інший майданчик. Тому небайдужі батьки ініціювали проєкт «Наш двір за здорову націю!» та подали його на конкурс «Громадський бюджет» і отримали фінансування.

– Ініціатором проєкту став мій чоловік, – розповіла одна з авторів Ольга Колпакова. – Він побачив на сайті селищної ради оголошення про прийом заявок на Громадський бюджет, і ми вирішили подати свою пропозицію. Зібралися сусідами і разом написали проєкт. Потім голосували. Наш проєкт отримав найбільше голосів.