У Краснокутському ліцеї відкрили клас безпеки для школярів

13.04.2023 13:52 Краснокутськ

У Краснокутській громаді Харківської області обладнали перший клас безпеки. У таких кабінетах школярі будуть вивчати алгоритм дій при виявленні вибухонебезпечних предметів та розвивати навички надання домедичної допомоги. У 2023 році для учнів провели шість корисних уроків із залученням фахівців ДСНС.

Про це повідомляє медіа «Слобідський край».

Піклуються про безпеку учнів

Через повномасштабне вторгнення росії навчальні заклади України працюють за новими вимогами безпеки. Тепер учителі разом із фахівцями навчають дітей, як поводитися в екстремальних ситуаціях. У Краснокутській громаді в рамках всеукраїнського проєкту, метою якого є навчання учнів правилам пожежної, мінної безпеки та цивільного захисту, створили перший клас безпеки.

Дітей будуть знайомити з алгоритмами дій у випадку надзвичайних ситуацій та розвивати у них навички надання домедичної допомоги. За словами очільниці Краснокутської громади Ірини Карабут, створення таких просторів для дітей є важливим кроком до їх безпечного майбутнього. Відкриття таких класів у громадах відбувається поетапно. Краснокутський ліцей № 1 був обраний для першого етапу, тому обладнав приміщення до кінця березня.

– Спочатку подібні кабінети будуть створюватися в опорних закладах, а потім – у всіх інших закладах освіти нашої громади. Звичайно, така ініціатива вкрай важлива та корисна, особливо поки триває повномасштабна війна. Відкриття класу є важливим кроком для безпечного майбутнього наших школярів, – підкреслила Ірина Карабут.

Знання у класах безпеки отримають усі учні навчального закладу. Для кожної вікової категорії підбирають відповідні матеріали, аби школярам було цікаво вивчати корисну інформацію.

Макети вибухонебезпечних предметів у ліцеї Краснокутської громади

Вчаться в ігровій формі

Про те, як облаштувати клас безпеки, колектив навчального закладу та селищна рада дізнавалися з вебінарів та досвіду інших українських ліцеїв і гімназій. За словами директорки Краснокутського ліцею № 1 Наталії Момот, кабінет вийшов яскравим, змістовним та наповненим різноманітними матеріалами для навчання.

– Наразі існує дуже багато вебінарів зі створення класів безпеки. Ми подивилися, які вже були створені в Україні, переглянули всю документацію. Так ми зрозуміли, що має бути декілька зон – пожежної безпеки, мінної безпеки, цивільного захисту, домедичної допомоги та психологічного розвантаження, – розповіла Наталія Момот.

У зоні пожежної безпеки діти вивчають алгоритм дій під час пожежі, основи користування вогнегасниками. Зона мінної безпеки дозволяє вивчити правила поведінки у випадку виявлення вибухонебезпечних предметів. Школярів окремо навчають надавати першу медичну допомогу при травмах різного характеру та опіках. Окрім того, діти завжди можуть попрацювати із психологом у зоні психологічного розвантаження.

– У нас добре обладнаний клас безпеки. У кожній зоні є роздаткові матеріали та кольорові книжки. Маємо дуже багато яскравих стендів з пожежної безпеки, правил дорожнього руху та домедичної допомоги. Надалі в цих класах безпеки ми зможемо проводити уроки з «Основ здоров’я». До речі, уроки проводитимуться і в позакласний час, – зазначила директорка Краснокутського ліцею № 1.

За словами Наталії Момот, головне те, що школярі не просто вивчають важливі правила безпеки, а й закріплюють їх за допомогою спеціальних ігор. Наприклад, у класі безпеки є спеціальне покриття для підлоги, де зображені дороги міста: на ньому можна вивчати правила дорожнього руху. Для засвоєння мінної безпеки будуть використовуватися макети гранат, мін та інших вибухонебезпечних предметів. Також для школярів придбано дитячі каски, приладдя пожежників та рятувальників.

– Працівники ДСНС уже провели в новому класі перші заняття в ігровій формі. Дітям сподобалося, вони були у захваті. Маємо надію, що учні незабаром повернуться до школи та матимуть змогу навчатися і в класах безпеки, – сказала Наталія Момот.

На першому уроці учні ознайомилися з тематичними зонами безпеки, поспілкувалися та разом розфарбували розмальовки на тему мінної небезпеки. Надалі проводити уроки в класах безпеки будуть учителі, фахівці ДСНС, Національної поліції, медичні працівники, учасники бойових дій та фахівці з мінної безпеки.