У Куньєвській громаді закликають людей повертатися додому

28.03.2023 09:21 Куньє
Фото: fakty.com.ua Фото: fakty.com.ua

У Куньєвській територіальній громаді Харківської області станом на 27 березня проживає приблизно 2800 людей – це більше половини від тієї кількості, що мешкала до війни (близько 4500 осіб). Також у ТГ зареєструвалися 120 внутрішньо переміщених осіб.

Про це медіа «Слобідський край» повідомив начальник Куньєвської сільської військової адміністрації Сергій Мовчан.

Наразі в кожному населеному пункті громади є світло, вода і газ. Безпекова ситуація стабільна: з моменту деокупації 10 вересня і до цього часу громаду не обстрілювали. Водночас, за словами начальника Куньєвської сільської військової адміністрації Сергія Мовчана, люди поки що не дуже активно вертаються назад.

– Я постійно спілкуюся із земляками, і вони кажуть, що, коли вже остаточно встановиться тепла погода, вони приїдуть. Плюс деякі наші мешканці перебувають за кордоном, а там у них у школу ходять діти. І щоб не переривати навчальний процес, вони збираються повертатися в перший місяць літа. Можна сказати, що більшість людей приїжджатиме у квітні – червні. Я людям раджу повертатися додому, наводити лад. Утім тут є заковика: люди повернуться, а робочих місць немає, – розповідає медіа «Слобідський край» Сергій Мовчан.

За його словами, більшість жителів громади працювала на місцевих сільгосппідприємствах, у полі. Плюс деяка частка людей була працевлаштована в Харкові, однак і там роботи не стало. Наразі сільгоспники оговтуються після «руського міра». Кожне підприємство громади постраждало від дій окупантів: техніка розбита і розграбована. Зараз деякі з аграріїв купують нову техніку, запасаються посівним матеріалом, наводять лад на своїх територіях. Загалом вони потроху розпочинають працювати, але бояться виїжджати в поле через мінну небезпеку.

– Сільгоспвиробники наразі дуже вагаються – виїжджати на польові роботи чи ні. Оскільки аграрії розуміють, що в разі нещасного випадку з їх робітником відповідальність за це ляже на них. Тому на сьогодні ситуація дуже складна в цьому плані, вони не знають як правильно вчиняти. Хоча деякі сільгоспвиробники виїжджають у поля, де вони впевнені на 100 відсотків, що там безпечно. На більшості території громади як таких мінувань не було. Така небезпека може бути тільки в Іванчуківському старостинському окрузі. А в іншій частині громади, можливо, є боєприпаси, які прилетіли, але не розірвалися, – каже начальник Куньєвської військової адміністрації.

У вирішенні цього питання, за словами Сергія Мовчана, їм би дуже допомогло гуманітарне розмінування.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Ізюмському районі відремонтують постраждалу через бойові дії дорогу. Також ми розповідали про додатковий рейс між Балаклією і Савинцями. А у селищі Борова учні отримають планшети для навчання.

Більше новин села Куньє та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті. 

Головні новини Ізюмський район та Харківська область читайте на нашому сайті.

Автор: Савелій Мякушко