Евакуйовані сім’ї з Куп’янська приймуть у Житомирі

07.03.2023 14:24 Куп’янськ
6 березня з Куп’янська Харківської області евакуювали 10 людей, це сім'ї з дітьми та маломобільні громадяни.

У Куп’янській громаді почали проводити роз'яснювальну роботу з цивільним населенням щодо необхідності евакуюватися з районів постійних обстрілів.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на начальника Куп'янської міської військової адміністрації Андрія Беседіна.

«Це не означає, що ми беремо людей, даємо квиток на автобус та кажемо: виїжджайте незрозуміло куди. Це повністю організований процес, починаючи від міста Куп’янськ та закінчуючи кінцевими точками. Це може бути місто Харків і зараз, якщо казати про дітей, це місто Житомир, яке нам допомагає. На зараз вже вони готові прийняти 250 дітей з батьками, за потреби кількість може збільшуватись. Є всі можливості для психологічної реабілітації й для навчання з нормальним Інтернетом», – зазначив Андрій Беседін.

Евакуюють у першу чергу людей, які перебувають у зоні ризику. Це сім'ї з дітьми та маломобільні громадяни.

«Це не означає, що буде якийсь наступ, що Куп’янськ хтось хоче здати. Ми працюємо, як і працювали, але треба думати про життя та здоров’я дітей. Вони дійсно перебувають в зоні ризику, тому ми прийняли таке рішення, щоб їх убезпечити. Спілкуємось з людьми, працюємо з батьками. Якщо вони свідомо наражають своїх дітей на небезпеку, відмовляючись від евакуації, тоді вже держава буде брати на себе зобов’язання й відповідальність, щоб діти мали можливість не чути обстріли й не бути щодня в небезпеці», – каже Беседін.

Нагадаємо, 2 березня в громадах Куп’янського району оголосили обов’язкову евакуацію.

Через нестабільну безпекову ситуацію місцева влада оголосила про обов’язкову евакуацію дітей та маломобільних громадян на більш безпечні території.

А 3 березня окупанти обстріляли житловий мікрорайон Куп'янська забороненими боєприпасами.

Головні новини Куп'янськ та Куп'янський район читайте на нашому сайті.