Куп’янська громада стає електронною

28.05.2024 15:21 Куп’янськ
Фото: Куп’янська МВА Фото: Куп’янська МВА

Усі структурні підрозділи виконавчого апарату Куп’янської міської ради переходять на електронний документообіг, також, завдяки цифровим технологіям, для жителів громади спрощується доступ до адміністративних послуг.

Про це медіа «Слобідський край» розповів начальник Куп’янської міської військової адміністрації Андрій Беседін.

Він вважає, що одним з проблемних питань роботи міської влади та комунальних підприємств є паперовий документообіг, на який витрачається велика кількість часу та чималі кошти. Наразі в громаді впроваджується система електронного документообігу.

– Єдине правильне рішення, і фактично ми рухаємося за цим напрямком, буде диджиталізація, щоб усе було в електронному форматі. Саме це – суть проєкту «Електронна громада». На меті – перевести увесь паперовий документообіг у цифровий формат із застосуванням системи електронного документообігу АСКОД, яка довела свою ефективність. Щоб виконавчий апарат, структурні підрозділи, комунальні підприємства працювали з документами в електронному форматі. Думаю, до кінця року документообіг буде переведений в електронний формат на 100%, – зазначив Андрій Беседін.

Так само, на думку начальника СВА, доступ до адміністративних послуг, що надаються мешканцям громади, має бути якомога більш мобільним, спрощеним, децентралізованим. Зробити його таким дозволяють електронні технології. Щоб не виходячи з дому, людина могла звернутися до центру надання адміністративних послуг, замовити послуги, які їй потрібні.

– У Куп’янській громаді з’явився мобільний ЦНАП. Наші фахівці мають можливість виїхати до будь-якої людини на території громади та надати всі передбачені послуги вдома, – переконаний Андрій Беседін.

Він також повідомив, що на стадії підготовки інші проєкти з диджиталізації управління громадою. Над ними працює відділ цифрової трансформації Куп’янської міської ради. Підрозділ був створений на початку 2024 року шляхом реорганізації та розширення основних функцій відділу по зв’язках із громадськістю.

«Слобідський край» раніше повідомляв, що у Первомайському створюють раду активних громадян.