На Харківщині викрили чергових колаборанток

25.05.2023 12:51 Куп’янськ
Фото: Харківська обласна прокуратура Фото: Харківська обласна прокуратура

Жінки з Куп’янщини та міста Ізюм Харківської області добровільно пішли на співпрацю з росіянами.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на Харківську обласну прокуратуру.

Так, під час окупації Куп’янщини 52-річна жінка активно співпрацювала з ворогом та намагалася зробити кар’єру при окупантах. Наказом так званого «и.о. главы ВГА Купянского района» її було призначено на посаду «и. о. начальника управления труда и социальной политики военно-гражданской администрации Купянского района».

Колаборантка займалась видачею наказів, прийомом, перевезенням та зберіганням грошових коштів, а також вела облік товарно-грошових звітів.

Свої повноваження підозрювана виконувала до деокупації району. Наразі вона переховується від слідства. Вирішується питання щодо оголошення її в розшук.
Їй заочно повідомлено про підозру за фактом колабораційної діяльності.

мешканка села Великі Хутори

Ще одна мешканка окупованого на той час росіянами села Великі Хутори Куп’янського району публічно підтримувала загарбників. У розмовах з місцевим населенням 53-річна жінка проголошувала кремлівські наративи і стверджувала, що «россия здесь навсегда».

Вона намагалась схилити своїх знайомих переоформлювати отримання пенсій відповідно до російського законодавства, аби отримувати так звану «грошову допомогу» від рф у розмірі 10 тисяч російських рублів.

Їй повідомлено про підозру за фактом колабораційної діяльності.

жінка під час окупації міста Ізюм погодилась на пропозицію окупантів

Ще одна жінка під час окупації міста Ізюм погодилась на пропозицію окупантів та обійняла посаду «головного спеціаліста відділу кадрового забезпечення тимчасової окупаційної військово-цивільної адміністрації Ізюмського району Харківської області».

Колаборантка займалась оформленням документів співробітників псевдооргану влади, виконувала розпорядження та доручення очільника окупаційної адміністрації.

Ізюмською окружною прокуратурою Харківської області затверджено та направлено до суду обвинувальний акт стосовно 46-річної жінки за фактом колабораційної діяльності.

Раніше ми писали, що на Харківщині судитимуть жінку, яка хотіла вчити українських дітей за стандартами рф.

Раніше ми писали, що під час окупації Куп’янського району підприємиця, яка займалася роздрібною торгівлею продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами, стала співпрацювати з ворогом.

Нагадаємо ще, СБУ викрила російського генерала, який керував окупацією Харківщини.

Більше новин  Куп'янськ та Ізюм читайте на нашому сайті.

Автор: Ксенія Карпенко