На території Куп’янської громади заборонили відвідувати кладовища та ліси

03.04.2023 12:22 Куп’янськ

Також у період з 9 по 16 квітня буде організовано патрулювання поблизу визначених кладовищ у місті Куп’янськ та Пристінському старостинському окрузі Харківської області.

Через велику вибухонебезпечну загрозу мешканцям Куп’янської громади заборонили відвідувати кладовища, лісосмуги, ліси, місця відпочинку на березі річок та водойм, купання у них.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на начальника Куп'янської міської військової адміністрації Андрія Беседіна.

«Територія громади потребує обстеження та розмінування. На превеликий жаль, територія Куп’янської міської територіальної громади й надалі зазнає щоденних обстрілів з ворожого боку. Провести обстеження і розмінування території стане можливим лише після завершення активних бойових дій», – зазначив Андрій Беседін.

Першочергово розміновувати будуть об’єкти критичної інфраструктури, електро-, газо-, водо- та теплопостачання, малозабруднені землі з багаторічними насадженнями або заплановані під посів ранніх зернових та зернобобових культур, овочевих та баштанних культур.

«Через великі обсяги робіт провести повну перевірку території громади неможливо. Використана ворогом зброя для дистанційного мінування територій також створює загрозу для життя людей», – говорить Андрій Беседін.

Нагадаємо, 29 березня під час російського обстрілу села Колісниківка Куп’янського району була поранена 13-річна дівчинка. 30 березня у місті Куп’янськ унаслідок ворожого обстрілу були пошкоджені приватні та багатоповерхові будинки.

Наразі в Куп’янському районі триває евакуація маломобільних груп населення, осіб з інвалідністю та дітей з батьками. Також обов’язкова евакуація проходить у Вільхуватській громаді.

Раніше ми писали, що потрібно знати жителям Куп'янщини, які планують евакуюватися, а також номери, за якими можна звернутися з даного питання. Як зазначили в Мінреінтеграції, евакуація буде проводитися до визначених планом пунктів з подальшим розселенням людей. Зокрема, у Харкові для тих, хто евакуюється, вже підготовлено 3 тисячі місць.

Головні новини Куп'янськ та Куп'янський район читайте на нашому сайті.

Автор: Ксенія Карпенко