Окупанти поширюють фейкове відео з токсичною аміачною хмарою в Харківській області

07.06.2023 16:55 Куп’янськ
Фото: Центр стратегічних комунікацій Фото: Центр стратегічних комунікацій

росіяни поширюють у своїх каналах відео з хмарою, що утворилась після обстрілу аміакопроводу в Куп’янському районі Харківської області.

Як пише «Слобідський край» з посиланням на Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, це відео є фейком.

Брехня

«Страшний» фрагмент з отруйною хмарою на 23 секунди вкинули у мережу російські пропагандисти, щоб показати наслідки витоку аміаку після обстрілу трубопроводу тольятті – Одеса. Цей матеріал підхопили канали «Z-воєнкорів».

Правда

Факт обстрілу окупантами мав місце у понеділок вночі, 5 червня. За інформацією очільника Харківської ОВА Олега Синєгубова, у результаті терористичного обстрілу в Куп‘янському районі сталася розгерметизація трубопроводу з аміаком.

Нагадаємо, 5 червня у Куп‘янському районі російські військові пошкодили трубопровід з аміаком. Внаслідок ворожих ударів відбулася розгерметизація трубопроводу. В області було розгорнуто Штаб із ліквідації наслідків ситуації. 

Увечері 6 червня знову був атакований аміакопровід у Куп'янському районі області. Загалом зафіксовано 6 прильотів у районі насосної станції поблизу села Масютівка.  

За словами начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова, ситуація з викидом аміаку в Куп'янському районі наразі повністю контрольована, потреби в евакуації місцевих жителів немає.

Нагадаємо також, що у Харківській області протягом останнього тижня фахівці АТ «Харківгаз» відновили пошкоджені газопроводи в Куп’янському та Ізюмському районах області.

Головні новини Куп'янськ читайте на нашому сайті.

Автор: Галина Гришко