«Поліціянту» з Куп’янська загрожує до 15 років позбавлення волі за співпрацю з окупантами

26.05.2023 10:00 Куп’янськ
Фото: Харківська обласна прокуратура Фото: Харківська обласна прокуратура

Під час тимчасової окупації частини Харківської області житель міста Куп’янськ вирішив зробити кар’єру правоохоронця. Задля цього чоловік добровільно пішов на співпрацю з агресором.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на Харківську обласну прокуратуру.

За даними слідства, під час окупації міста Куп’янськ, зокрема, у червні минулого року, 51-річний місцевий житель добровільно працевлаштувався на посаду «полицейского взвода патрульной службы» так званого «УВД ВГА Харьковской области».  

«Правоохоронець» чергував на підконтрольних зс рф блокпостах, забезпечував охорону та контрольно-пропускний режим будівлі та прилеглої території «Управления внутренних дел ВГА Харьковской области». Окрім того, чоловік здійснював перевірки громадських об’єктів на «антитерористичну захищеність» та складав відповідні «акти перевірок».   

Зараз же обвинувачений перебуває під вартою, а його справу невдовзі розглядатимуть у Червонозаводському районному суді Харкова. 

Як зазначили в прокуратурі, йому загрожує позбавлення волі на строк від 12 до 15 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років, а також з можливою конфіскацією майна.  

Нагадаємо, всією окупаційною поліцією Харківщини керував 38-річний громадянин України, який останні 9 років жив на території окупованого Луганська. У минулому році він був призначений начальником незаконного правоохоронного органу — «Управления внутренних дел Военно-гражданской администрации Харьковской области», яке розміщувалося в Куп'янську і розповсюджувало сферу повноважень на окуповані території Куп'янського, Ізюмського, Харківського та Чугуївського районів.

Також ми писали про 45-річну мешканку Куп’янська, яка пішла на співпрацю з військовими рф та збиралась вчити українських дітей за стандартами освіти країни-агресора. Жінка добровільно обійняла посаду «заместителя начальника» у так званому «Отделе образования ВГА Купянского района Харьковской области».

Більше новин  Куп'янськ та району читайте на нашому сайті.

Автор: Владислава Ткаченко