СБУ викрила колаборантку із Старовірівки, яка збиралась русифікувати навчання

На Харківщині СБУ викрила ще одну колаборантку, яка збиралася навчати дітей за російською системою освіти.

Про це пише «Слобідський край» з посиланням на речника в Управлінні СБ України в Харківській області Владислава Абдулу.

За даними слідства, 38-річна мешканка села Старовірівка Куп'янського району в серпні 2022 року добровільно погодилася обійняти посаду «и.о. директора» у незаконно створеному окупантами закладі освіти – «Государственном бюджетном образовательном учреждении «Средняя общеобразовательная школа с. Грушовка».

На цій посаді вона збирала списки вчителів, які були згодні співпрацювати з ворожою адміністрацією, призначала їх на посади своїми наказами, а також проводила діяльність, спрямовану на впровадження стандартів освіти держави-агресора.

За її вказівкою у новому навчальному році ведення освітнього процесу в ліцеї повинно було здійснюватися виключно російською мовою, а оцінювання знань учнів – за 5-бальною системою, що використовується в росії.

Встановлено, що напередодні нового навчального року зловмисниця навіть встигла отримати від окупантів партію свіжонадрукованих російських підручників, які несли викривлену і неправдиву інформацію, зокрема заперечували українську національну ідентичність і державний суверенітет.

Напередодні деокупації колаборантка втекла з Куп'янщини і наразі переховується від українського правосуддя на непідконтрольних територіях.

Нагадаємо, що судитимуть колаборанта, який здійснював нагляд в ізоляторі за мешканцями, яких незаконно затримували російські військові.

Нагадаємо також, що на Харківщині викрито чоловіка, який активно підтримував «русский мир» та був прихильником всього радянського.

Автор: Валерія Ткаленко