У Люботинській громаді відкрили новий дитсадок. Фото

13.12.2021 11:10 Люботин
Новий дитячий садок у Люботині Харківської області розрахований на 138 місць.

Наприкінці минулого тижня, 10 грудня, в Люботинській громаді відбулася довгоочікувана подія – після реконструкції відкрили Люботинський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) № 5. Роботи в ньому розпочалися в серпні 2019 року. До реконструкції у будівлі розташовувалася Люботинська міська лікарня. Проте першочергово приміщення були призначені саме для дитячого садочка, і до 90-х років тут функціонував дошкільний заклад. Про це повідомляють у Харківській облдержадміністрації.

За словами завідувачки Люботинського ясел-садка № 5 Надії Коваленко, садок розрахований на вісім груп, з яких буде дві групи раннього віку та шість дошкільних груп. 

– Усього в нас зможе навчатися 138 осіб. Цей заклад ми чекали дуже довго. І чекали не тільки ми, але й батьки, діточки, які будуть відвідувати цей заклад. Цей дитсадок дійсно, я думаю, усуне проблему нестачі місць в дошкільних закладах нашої громади, – розповіла Надія Коваленко. 

Читайте також: У Роганській громаді облаштували новий сквер

У дитсадку реконструювали двоповерховий корпус та одноповерховий корпус (ясла) зі збільшенням електропотужностей. Зокрема, зробили капітальний ремонт зовнішніх мереж водопостачання та водовідведення. Також влаштували вісім групових та вісім спальних приміщень, музичну залу, сучасні ігрові зони та спортивний майданчик. Окрім цього, оновили харчоблок, який забезпечено технологічним обладнанням, інвентарем та посудом у повному обсязі. До того ж тут облаштували медичний блок та кабінет психолога. 

– На перших поверхах обох будівель зроблено теплу підлогу, – розповіла керівниця дитсадка. – Для діточок з особливими потребами влаштували пандуси відповідно до всіх норм. На цей час інклюзивної групи не відкрито, бо немає потреби. Але за необхідності ми відразу відкриємо таку групу та візьмемо в штат асистента вихователя, який супроводжуватиме дитину протягом всього її перебування в закладі. 

На відкритті дитсадка був присутній народний депутат України Євген Пивоваров. Реконструкція закладу обійшлася в 29 мільйонів 173 тисячі 847 гривень. Ці кошти виділялися з державного, обласного та місцевого бюджетів.

Автор: Савелій Мякушко