Село Мосьпанове, яке довгий час було на лінії зіткнення, знову зі світлом

22.05.2023 14:52 Малинівка

У селі Мосьпанове Малинівської громади Харківської області фахівці АТ «Харківобленерго» заживили 420 споживачів із 540. Повністю електропостачання у селі відновлять вже у найближчі дні.

Про це «Слобідський край» пише з посиланням на пресслужбу АТ «Харківобленерго».

За словами начальника Чугуївського РЕМ Андрія Семенова, у селі було зруйновано майже 80% мережі.

«Село декілька днів було під окупацією та багато часу - на лінії зіткнення, тому і руйнування - значні. Нам довелося відновити 10 електропідстанцій та понад 12 кілометрів високовольтних ліній 10 кВ. Повністю міняли опори, дроти. Зараз в селі живуть вже понад 300 мешканців. Маємо надію, що після відновлення електропостачання до Мосьпанового повернеться ще більше людей», розповів він.

Харківобленерго, заживлення села Мосьпанове у Харківській області

Начальник Малинівської селищної військової адміністрації Микола Семер'янов наголосив, що повернення світла для села - це ще й відновлення водопостачання та зв'язку.

«Вода належної якості тут знаходиться далеко під землею. Село живлять три свердловини глибиною 70-80 метрів, тому без електрики насоси просто не могли качати воду. Люди виживали за рахунок генераторів та приватних свердловин. Тепер з відновленням електропостачання проблема з водою буде вирішена. Як і проблема з мобільним зв'язком. Очікуємо, що завдяки цьому до Мосьпанового найближчим часом повернеться ще до 50% мешканців», - сказав Микола Семер'янов.

Енергетики повернули світло у село Мосьпанове Малинівської громади Харківської області

Нагадаємо,  між селами Гракове і Мосьпанове сапери знайшли 250 протитанкових мін, закладених під лінією електропередачі 35 кВ.

Нагадаємо, також, що у селі Гракове електропостачання відновили на потачку травня. Ті жителі села, які планують повертатися додому, можуть звертатися до Чкаловської СВА. 

Раніше ми також писали, що в селі Мосьпановому електрики немає вже рік.

Більше новин Чкаловське та Малинівка читайте на нашому сайті.