Які кладовища можна відвідувати у Малинівській громаді

24.03.2023 14:22 Малинівка
Фото: publish.com.ua Фото: publish.com.ua

До складу Малинівської громади Харківської обласної входять три населені пункти, в кожному з яких є кладовище. Одне з них поки що не радять відвідувати.

Про це медіа «Слобідський край» розповів начальник Малинівської селищної військової адміністрації Микола Семер’янов.

– Сапери пройшлися по кладовищах у Малинівці і Старій Гнилиці, все чисто. Ще до цього були випадки, що люди їх відвідували, втім масово пішли прибирати могилки після нашого дозволу, це було десь у середині цього місяця. Були прильоти по кладовищу в Малинівці, там постраждали три могили та два пам'ятники. Ударів по кладовищу в Старій Гнилиці не було. Обстрілювали кладовище у Мосьпановому, але про пошкодження сказати не можу. Туди сапери ще не дійшли, планують це зробити в найближчий понеділок, 27 березня. Тому десь до 30-31 березня ми не рекомендуємо відвідувати кладовище в Мосьпановому, це може бути небезпечно, оскільки саме це село в нашій громаді постраждало від обстрілів найбільше, – повідомив медіа «Слобідський край» Микола Семер’янов.

Він також розповів, що наразі найбільша проблема в громаді – відсутність світла в Мосьпановому, електрики немає вже рік.

– Дуже важка ситуація в Мосьпановому. Люди повертаються, протягом цього місяця приїхало близько 100 жителів, а світла немає, через що й води немає, й майже зв'язок не ловить. Нам бракує спецтехніки для високовольтного розмінування. Там бур'ян на зріст людини, сапер не піде. Ми заживлятимемося від Гракового, до якого ще сапери не дійшли, а від Гракового до Мосьпанового 12,5 кілометра, усю цю відстань спецтехніка повинна розмінувати. Думали, що вже у січні електропостачання відновимо, втім, на жаль, через складність ситуації не вийшло, тому прогнози давати досить важко, – сказав Микола Семер’янов.

Нагадаємо, раніше ми писали, як для Малинівської громади пройшов рік війни. Також ми повідомляли, що у Малинівській ТГ працює безпечний простір для дітей.

Більше новин селища Малинівка та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.

Автор: Савелій Мякушко