У Малинівській громаді можна буде отримати «буржуйки»

14.10.2022 14:33 Малинівка
14 жовтня у селищі Малинівка на Харківщині відбувся прийом мешканців, які мають потреби у «буржуйках». Придбання та встановлення грубок відбудеться за кошти БФ.

Як розповів “Слобідському краю” очільник Малинівської громади Микола Семер’янов, бажаючих установити «буржуйки» багато, але закрити всі потреби населення поки складно.

– Обирати родини, які отримають безкоштовні «буржуйки», будуть волонтери. Зокрема, увагу звертають на самотніх людей 60+ років, вагітних та людей з інвалідністю 1-2 групи. Усього буде встановлено 60 «буржуйок», – пояснює він.

Серед населених пунктів громади Мосьпанове постраждало найбільше. Наразі там немає світла, газу та зв'язку. Тому голова громади сподівається, що мешканцям цього населеного пункту також установлять грубки.

– З відновлення газопостачання у Мосьпановому ще є перспективи. А от світла, скоріш за все, не буде до Нового року, – ділиться Микола Семер’янов.

За його словами, Малинівській громаді не вистачає й будівельних матеріалів. Зокрема, шиферу, руберойду та ОСБ. Бюджет громади не дозволяє закупити необхідні матеріали, тому тут шукають підтримки волонтерів.

– У Мосьпановому ми не можемо накрити школу, там взагалі немає даху. Наразі там ми поприбирали наслідки обстрілів. Потужними прильотами було зруйновано й Будинок культури. Дитячі садочки там також побиті – ми позабивали вікна та двері. Постраждала й військова частина на території громади, там пошкоджені багатоповерхові домівки, – каже він.

Незважаючи на проблеми, у громаді намагаються наводити порядки. Приблизно три тижні тут немає обстрілів. Деякі мешканці повертаються у рідні домівки з евакуації. За словами очільника ТГ, у Стару Гнилицю повернулося приблизно 8-10 % мешканців. У Мосьпанове можуть повернутися люди, тільки якщо буде відновлено хоча б газопостачання.

– На цей час ми відновили газопостачання в Стару Гнилицю. У Малинівці є електропостачання та газ. Але масового повернення наших людей з евакуації ми не бачимо. Утім, при видачі гуманітарної допомоги помітили, що на 120 дітей у громаді стало більше. Це дуже радує, – зазначив очільник громади.

Автор: Анастасія Хушану