Руки взаємодопомоги: як громадам Харківщини знайти підтримку

«Слобідський край» запускає соціальний проєкт «Руки взаємодопомоги». Головна мета – зв’язати громади та окремих громадян, яким потрібна допомога, з організаціями, що можуть стати у пригоді.

«Руки взаємодопомоги» Харківщині, постраждалій від дій агресора, протягують не тільки з України, але й з-за кордону. Якщо у вашій громаді не вистачає чогось життєво необхідного, то повідомляйте про це нам. А ми зробимо все, аби ті, хто може допомогти, дізналися про ваші потреби. Будь то нестача продуктів харчування, дитячих товарів тощо. 

На цій сторінці ми будемо додавати контакти лише перевірених та чесних волонтерів, а також озвучувати нагальні потреби громад.

Водонагрівачі для Донецької громади

Наразі у Донецькій ОТГ оснащують Пункти Незламності. Донецький селищнй голова Анатолій Наздрачов каже, що у цьому питанні громада потребує підтримки. 

– Нам не вистачає хоча б двох-трьох генераторів, хоча розумію, що такі речі наразі потрібні усім. Було б дуже добре отримати два-три електроводонагрівачі десь на 80-100 літрів. Їх ми б встановили у Пунктах Незламності в громаді, щоб жінки з дітьми могли прийняти душ. Річ у тому, що у постанові Кабміну генератори проходять, а от про водонагрівачі не йдеться. Був би дуже вдячний за таку допомогу, - зазначив очільник Донецької громади.

Якщо ви можете допомогти Донецькій громаді звертайтеся за телефоном +380660904946 Анатолій Петрович. ДІзнатися більше про життя громади під час війни та нагальні проблеми можна тут.

Допомога Лозівській громаді

Навіть у найважчі часи Лозівщина як могла допомагала іншим громадам області, що перебували безпосередньо на лінії зіткнення та потерпали від масованих обстрілів. Приблизно через тиждень після початку російського вторгнення на територію Харківської області, коли місто Чугуїв зазнавало серйозних ударів, туди був споряджений перший гуманітарний вантаж з Лозової. Це були харчові продукти та засоби гігієни, що зібрали місцеві підприємці.

За час повноматсшабного вторгнення Лозівщина піддавалася ракетним ударам з наземних установок та літаків близько 30 разів. Для відновлення та укріплення як багатоквартирного, так і приватного житла місцевих жителів Лозівська громада потребує будь-яких будівельних матеріалів, таких як, наприклад, цегла, шифер, скло, брус, вікна.

Лозівська громада

Оскільки не можливо спрогнозувати, як буде розгортатися ситуація з ракетними обстрілами, то Лозівщина першочергово потребує електрогенераторів, консервів, продуктів швидкого приготування, засобів гігієни, теплого одягу та взуття, щоб у разі небезпеки забезпечити місцевих жителів та вимушених переселенців предметами першої необхідності.

Для допомоги Лозівській громаді звертайтеся до секретаря Лозівської міської ради Юрія Кушніра за номером телефону +380506255207 або пишіть на електронну пошту [email protected]. Як живе Лозівська громада та як справляється з викликами сьогодення читайте у нашому матеріалі.

Тренінги з екстреної допомоги

UK-MED - міжнародна гуманітарна місія спеціалізується на наданні високоякісної невідкладної медичної допомоги постраждалим під час епідемій, конфліктів та стихійних лих. З початком війни команди її волонтерів працюють в українських лікарнях або на територіях, де жителям складно отримати медичні послуги, надають консультативну допомогу та проводять тренінги з основ надання постраждалим екстреної медичної допомоги. Наразі волонтери UK-MED планують проводити тренінги на звільнених територіях і дуже хочуть, щоб про їхню місію знали якнайбільше людей. Детальніше читайте у нашому матеріалі.

 UK-MED

– Якщо комусь у регіонах біля лінії фронту необхідна наша допомога, контактуйте з нами, з UK-MED – і ми організуємо для вас тренінги з основ екстреної допомоги, – каже парамедик із Сполучених Штатів Америки Фінч.

Зателефонувати координатору команди ЗахаруЧернезі можна за телефоном: +38093-360-46-42.

Евакуація з Харківщини

Якщо ви хочете евакуюватися чи евакуювати своїх рідних з Харківщини, можна заповнювати заявки https://airtable.com/shrVtEyjccHuE9ZGZ. Це волонтери, які організовували евакуації з окупованих населених пунктів Харківщини через Печеніги. Наразі вони будують нові маршрути.
Евакуація Харківщина
П’ять харківських волонтерських штабів Help me Kharkiv, «Незламний Харків», Eventroom, D20 Kharkiv, Kharkiv Help, а також Червоний Хрест та чеська організація «Helping to Leave» вивозили людей з окупації починаючи з березня. Познайомитися з роботою волонтерів можна у нашому матеріалі.

Реквізити для допомоги організації «Допомагаємо виїхати»:

BITCOIN

bc1qp3sf0pljgnmygf7spnzrfm8x648yyhcf3trrh2

ETH, USDC (ERC20)

0x473B5abe7Dfa3805986B8622652CA87c6c5a441e

USDT (TRC20)

TM8dg8KM54ytshQKQS6dA17V1QempcGwNm

Банківські реквізити:

Account holder: Helping to Leave, z.s. SWIFT/BIC: TRWIBEB1XXX IBAN: BE88 9672 9467 4141 Wise’s address: Avenue Louise 54, Room S52, Brussels, 1050, Belgium

Допомога чотирилапим

До війни громадська організація «Порятунок тварин Харків» займалася рятуванням тварин із небезпечних для життя ситуацій. Під опікою організації знаходилося 600 тварин. У період війни працівники евакуювали своїх підопічних до безпечних місць України та інших європейських країн. А домашніх вихованців довелося визволяти із закритих квартир, вивозити їх з «передової» та повертати власникам.

Порятунок тварин Харків

Наразі волонтери вивозять тварин із територій, де проводяться бойові дії та допомагають з евакуацією домашніх тварин до господарів. Познайомитися з роботою рятувальників тварин можна у нашому матеріалі.

Якщо ви хочете фінансово підтримати рятувальників тварин:

ПРИВАТБАНК, ГРИВНЯ
5169 3305 1022 8304
ПриватБанк
Шпак Галина,
ГО «Порятунок тварин Харків»
ГО «ПОРЯТУНОК ТВАРИН ХАРКIВ»
Код одержувача:
40540163
IBAN: UA683515330000026001052225602
Назва банку:
ХАРКIВСЬКЕ ГРУ АТ КБ "ПРИВАТБАНК"
МОНОБАНК, ГРИВНЯ
5375 4114 1629 5207
Монобанк
Шпак Галина
Рахунки долар, євро:
MONO USD
Receiver: SHPAK HALYNA, 64703, Ukraine, reg. Kharkivska, c. Kharkiv
IBAN: UA323220010000026205329726683
Account No. 26205329726683
MONO EUR
Receiver: SHPAK HALYNA, 64703, Ukraine, reg. Kharkivska, c. Kharkiv
IBAN: UA753220010000026205329715627
Account No. 26205329715627 

Ізюм потребує у будівельних матеріалах

6 жовтня Валерій Марченко, повідомив "Слобідському краю", що наразі у місті немає проблем з харчовими продуктами. Утім, не вистачає будівельних матеріалів: вікон, дверей.

– Немає будівельних матеріалів для ремонту дахів, матеріалів для ремонту водопровідних та тепломереж. Також немає будівельної техніки – кранів, машин, все вкрали орки, – зазначив він.

Якщо ви можете допомогти Ізюму з цими потребами звертайтеся за телефоном 0501591433.

Золочівській громаді потрібен шифер

Окупанти безжалісно бомбили Золочівську громаду. Наразі тут займаються ремонтом пошкоджених будівель. Утім, для цієї роботи не вистачає будівельних матеріалів.

– З гуманітарною допомогою у нас ситуація більш-менш налагоджена. Ми співпрацюємо з різними організаціями. Але у нас є проблема з будівельними матеріалами, зокрема не вистачає шиферу, – каже Віктор Коваленко.

Золочів обстріли

Золочівська громада побита ворожими боєприпасами. Наслідки обстрілів у ніч з 15 на 16 вересня.

"Слобідський край" висвітлював більшість ворожих обстрілів Золочівської громади. Якщо ви можете допомогти Золочівщині з цими потребами звертайтеся за телефоном 0986512051 Віталій Садовий.

У Малинівській громаді не вистачає будівельних матеріалів

Як розповів "Слобідському краю" очільник ТГ Микола Семер'янов, Малинівській громаді не вистачає буржуйок та будівельних матеріалів. Зокрема, шиферу, руберойду та ОСБ. Бюджет громади не дозволяє закупити необхідні матеріали, тому тут шукають підтримки волонтерів.

– У Мосьпановому ми не можемо накрити школу, там взагалі немає даху. Наразі там ми поприбирали наслідки обстрілів. Потужними прильотами було зруйновано й Будинок культури. Дитячі садочки там також побиті – ми позабивали вікна та двері. Постраждала й військова частина на території громади, там пошкоджені багатоповерхові домівки, – каже він.

Якщо ви можете допомогти Малинівській громаді, звертайтеся за номером: +380663577519, Микола Іванович Семер'янов.

Харківські волонтери-айтішники

Харків’янин Павло Коба та його співробітники не планували в Кременчуці залишатися, коли виїхали з рідного міста 25 лютого. Хотіли просто відпочити та вирішити, куди прямувати далі. Але залишилися, потоваришували з місцевими волонтерами і тепер возять гуманітарну допомогу в населені пункти Харківської області. Зараз багато їздять на звільнені території Харківщини. І, звісно, допомагають військовим. Познайомитися з роботою волонтерів можна у нашому матеріалі.

Харківські волонтери

Хто хоче допомогти волонтерам, будь ласка, ось реквізити:

карта для допомоги

5375411416037336 (моно) для цивільних

4441114457509238 (моно) для військових

[email protected] (PayPal)

Марину та Павла також легко знайти в соцмережах:

https://www.facebook.com/marina.shlaypina

https://www.facebook.com/gurupavel/

Волонтерський центр допомоги Люботин SOS

Волонтерський центр допомоги Люботин SOS вирішував у перші дні війни питання постачання ліків людям з хронічними хворобами, особливо – онкохворим або тим, у кого гормональні захворювання. Адже для останніх це – питання життя або смерті. Упоралися тому, що був досвід – волонтерський центр допомоги Люботин SOS почав працювати понад рік тому. Олександр Золотарьов та однодумці заснували його у важкий час коронавірусної епідемії для допомоги жителям Люботинської громади. Став у пригоді й багатий життєвий досвід Олександра як підприємця, організатора, інженера. Познайомитися з роботою волонтерського центру допомоги можна у нашому матеріалі.

ВЦД Люботин SOS

Якщо ви хочете підтримати волонтерів:

ВЦД Люботин SOS

Циркунівська громада та відновлення після окупації

Завдяки проєкту "Руки взаємодопомоги" група з восьми волонтерів з села Циркуни, які залишилися допомагати місцевим, попри щоденні обстріли, отримали бронежилети. 

Уже через 7 хвилин після того, як новина з’явилася на нашому телеграм-каналі, нам зателефонував харківський спортивний журналіст Олексій Заржицький та запропонував скомунікувати зі Львівським оборонним кластером (ЛОК).