Руки взаємодопомоги: як громадам Харківщини знайти підтримку

«Слобідський край» запускає соціальний проєкт «Руки взаємодопомоги». Головна мета – зв’язати громади та окремих громадян, яким потрібна допомога, з організаціями, що можуть стати у пригоді.

«Руки взаємодопомоги» Харківщині, постраждалій від дій агресора, протягують не тільки з України, але й з-за кордону. Якщо у вашій громаді не вистачає чогось життєво необхідного, то повідомляйте про це нам. А ми зробимо все, аби ті, хто може допомогти, дізналися про ваші потреби. Будь то нестача продуктів харчування, дитячих товарів тощо. 

На цій сторінці ми будемо додавати контакти лише перевірених та чесних волонтерів, а також озвучувати нагальні потреби громад.

Допомогти тваринам з Вовчанщини

Мешканець села Графське на Вовчанщині, що перебувало під окупацією, підтримує тварин, які залишилися без хазяїв. З кормом для котів і собак допомагають волонтери і бійці, з якими Юрій Тележкін приятелює. Корми потрібні постійно, бо на вулицях не перестають з’являтися колись домашні, а нині покинуті тварини. Деякі прибиваються до військових, і дуже добре, коли військові, йдучи на ротацію, забирають їх із собою.

– Пам’ятаю, стояла у нас тут київська тероборона. Бійці прихистили місцеву стару вівчарку, яка бігала занехаяна. Помили її, вилікували, відгодували, а коли виїжджали, то і її забрали. Собаки – дуже розумні тварини. Вони завжди попереджають воїнів, коли підходить хтось чужий, – зазначає чоловік.

Якщо хочете допомогти пану Юрію та його землякам, номер картки 4731 1856 3445 3267. Контакти для негрошової допомоги можна отримати в редакції.

Коломацька громада передала допомогу воїнам-землякам

10 січня у громаді розпочався збір коштів на ремонт автівки для військових.

– 10 січня на нашій сторінці було оголошено збір на ремонт автомобіля для наших військових земляків, і сьогодні, 11 січня, військові повідомили, що наразі необхідна сума для ремонту була зібрана! Вони дякують усім небайдужим, що відгукнулись на їх прохання! Разом ми сила! – зазначили в селищній раді.

Дві поетеси з Харківщини боряться за перемогу в міжнародному конкурсі: як їх підтримати

Жительки Харківської області, Марина Зозуля із Зміївщини та Зоя Іванова із Зачепилівщини, змагаються у Гранд-фіналі міжнародного конкурсу Mili Dueli. 

Аби допомогти землячкам пройти до вирішального раунду, треба проголосувати за їх вірші у Facebook. Під віршем Марини Зозулі та під роботою Зої Іванової треба поставити вподобайку та залишити коментар. Важливо підписатися на сторінку Mili Dueli, оскільки враховуються тільки голоси підписників. Голосувати можна за обох поетес, оскільки вони перебувають у різних кошиках.

Харківський військовий шпиталь потребує допомоги

Фінансової підтримки потребує Харківський військовий шпиталь. 

- Виконувати тромбектомію, стентування, балонангіопластику, церебральну ангіографію можливо завдяки ангіографу. Крім того, під контролем ангіографа можливо оперувати при пораненнях та травмах судин шиї, голови, кінцівок. На даний момент, такі ендоваскулярні оперативні втручання, зокрема, при бойовій травмі з прифронтових міст проводять лише у Дніпрі. В Харківському військовому шпиталі також є ангіограф, але відсутні джерела безперебійного живлення (ДБЖ). На жаль, функціонування обладнання без них неможливе, оскільки у випадку перепаду напруги або відключення електроенергії, апарат може вийти з ладу. На жаль, придбати за власний кошт ДБЖ медичний заклад не має можливості. Тому, аби допомогти медикам, які рятують наших бійців, ми оголошуємо збір на суму 23150 євро з метою придбання джерела безперебійного живлення (ДБЖ) On-Line Cover MZ 80, 80кВа/80кВт, виробництва компанії Comex S.A. (Польща), на базі промислових силових модулів з коефіцієнтом потужності 1.0!, - ідеться у повідомленні Оксани Іванець.

Ви можете допомогти не тільки грошима, а й розповсюдженням інформації.

Картка моно: 5375411211325571

Мешканці Циркунівської громади потребують будматеріалів

Наразі у Циркунівській громаді Харківської області проживає близько 4000 людей. Найголовніше питання нині – підготовка до зими. Проте через пошкоджені житлові будинки та об’єкти інфраструктури зробити це непросто.

«На сьогодні громада найбільше потребує допомоги у будматеріалах. Тому що відновлювати дуже дорого й, на жаль, не кожен має змогу отримати допомогу від держави. Зараз запустились програми по єВідновленню, й сума до 500 тисяч нараховується по чек-листах. Проте не всі можуть цим скористатися. Тому до різних фондів ми звертаємося з одним проханням – дайте для людей будівельні матеріали, щоб вони могли, щось відновлювати», – говорить Микола Сікаленко.

Подарунки для дітей з прифронтових та деокупованих територій

«Олені Святого Миколая» збирають іменні подарунки для дітей з прифронтових та деокупованих територій Харківщини. 

Кожен може долучитися до проєкту та надіслати подарунок дітям. Їхні бажання зібрали в онлайн-базі.

Біляївські павучки

Наразі павучихи з Біляївської громади виконують велике замовлення, до зими необхідно встигнути наплести білі маскувальні сітки. Окрім цього, волонтерки в’яжуть рукавиці, шкарпетки та килимки для військових. А вдома – заливають окопні свічки. 

Якщо ви хочете допомогти волонтерам з Біляївської громади: 

Отримувач платежу
КРАСОВА АННА ВОЛОДИМИРІВНА

IBAN:
UA533052990000026208677032972

Рахунок отримувача:
26208677032972

Ще одні волонтери тканину для маскувальних сіток збирають самі або купують за донати від місцевих жителів. До роботи долучаються колективи дитячого садка та школи, а іноді навіть школярі. В основному на виготовлення однієї сітки йде два дні.

– Ми працюємо з волонтерами, вони дають нам запити. І наші хлопці із сіл також звертаються та кажуть, що та скільки їм потрібно сплести. Зараз чекаємо, щоб прийшов матеріал на зимові білі сітки, бо він дуже зараз затребуваний, – зазначає волонтерка.

Волонтери постійно мають потребу в тканині для сіток, а також необхідно закупати парафін для свічок. Якщо ви хочете підтримати волонтерів Біляївки та наблизити перемогу: 5375 4112 0938 8565

Постраждалим Грози

Кореспондентка телеканалу Рада Єкатерина Кусмарова разом з волонтерами запустила проєкт, в якому збирають кошти на допомогу постраждалим у селі Гроза. Як зазначила журналістка, вони обійшли родини та спитали кожного про потреби. Будь-яка небайдужа людина, яка хоче допомогти, може надіслати гроші одній чи кільком постраждалим родинам.

  1. Ольга – загинули троє родичів: обидві невістки та кум. Брат у тяжкому стані в реанімації. Карта для допомоги: 5375411426264029
  2. Дарина – загинули мама, тато, бабуся та дідусь. Троє дітей 10, 15 та 17 років залишилися сиротами. Карта для допомоги:  4149499157207216
  3. Ліза – втратила маму та друзів. Карта для допомоги 5168180143666748
  4. Вікторія – втратила матір та батька. Чоловік наразі служить на Бахмутському напрямку. Дівчина залишається одна в домі. Карта для допомоги: 5168755457219588
  5. Тетяна – загинули донька, зять та сваха. Без батьків залишилися двоє онуків 15 і 22 років. Карта для допомоги: 5168757417300318

Мріє обійняти новонароджену дитину

Морпіх Олександр Пікуль втратив обидві руки при обороні міста Маріуполь у 2022 році. Створений за ініціативою Сергія Волини фонд «Сталеві» організував збір на протези для військового. 

Олександр Пікуль втратив обидві руки під час унікальної операції в місті Маріуполь. У шпиталі чоловік зробив пропозицію своїй коханій, проте через відсутність рук був змушений надівати обручку губами. А нещодавно дружина морпіха народила дитину. Нині ж найбільша мрія Олександра – обійняти малюка власники руками.

Наразі військовий потребує допомоги у вигляді протезів, вартість яких складає 4,4 мільйона гривень.

Долучитися до збору та допомогти герою можна за посиланням.

Коломацька громада збирає кошти для воїнів

До Коломацької громади звернулися військові-земляки, які потребують допомоги. Бійцям з 3 батальону 23 бригади необхідно придбати шини на автомобілі. 

- Від цього залежить ефективність виконання бойових завдань та здатність швидко покидати місце подій, - зазначили у Коломацькій селищній раді.

Картка для донатів: 5168 7451 6706 6916.

Коломацька громада збирає кошти на квадрокоптер Mavic 3 Fly More Combo для оборонців-коломаччан. 

– Сьогодні ми говоримо про важливість технічної підтримки наступального потенціалу наших захисників, а саме – про річ, наявність якої може врятувати життя та допомогти в розвідці, – зазначили у Коломацькій селищній раді.

Реквізити для донатів:

4149499142059433

Шубін Володимир

ХАБ ВОКЗАЛ шукає приміщення

ХАБ ВОКЗАЛ (волонтерський логістичний центр гуманітарної допомоги Харківщини) шукає нове приміщення для складу(500-800м2) і офісу(20-40м2), бажано не далеко від метро чи інших транспортних вузлів - для неускладненого доїзду наших волонтерів і тих, хто отримує від нас допомогу. Проект (https://www.facebook.com/Hubvokzal), який з 07.03.2022 надав гуманітарну допомогу для більше 160 000 родин Харківської області, допоміг у прийнятті сотень тонн гуманітарних

вантажів волонтерам, на залізниці Харкова, зараз вимушений звільнити своє основне приміщення - будівлю Приміського вокзалу, м.Харків.

У селі Леб’яже місцеві організувалися та плетуть сітки

Жителі села Леб’яже Чкаловської громади Харківської області з грудня минулого року плетуть маскувальні сітки. Деякі жительки села Леб’яже не можуть плести сітки, але беруть додому матеріали та там їх нарізають. На одну маскувальну сітку у волонтерів уходить багато грошей, а замовлень від воїнів не меншає.
Якщо ви бажаєте матеріально підтримати волонтерів села Леб’яже:  4149 4991 6405 5244

«Бабусі Костенка»

Харківський блогер і журналіст Олександр Костенко ніколи не думав займатися волонтерством. Усе вийшло доволі банально. Коли на початку війни під обстрілами сидів з родиною в підвалі батьківської багатоповерхівки в центрі Харкова, побачив, що є люди, яким немає чого їсти, у яких немає ліків, а допомогти їм нікому. Тож просто почав це робити.

 Якщо у вас є бажання та можливість підтримати «бабусь Костенка», ось його реквізити. Вони будуть вдячні за будь-яку допомогу.

4149629367667896 (ПриватБанк, гривня)

4441114442642565 (Монобанк, гривня)

5363542604456583 (ПриватБанк, євро)

[email protected] (PayPal дружини волонтера)

Соцмережі Олександра Костенка:

https://t.me/rov_s_krokodilom

https://www.facebook.com/aleksandr.kostenko.80

Волонтери допомагають евакуйованим до Харкова людям

Людей, які виїжджають з небезпечних районів Харківської області, найчастіше селять у безкоштовних гуртожитках Харкова. «Слобідський край» побував в одному з прихистків, де волонтери надають переселенцям гуманітарну та медичну допомогу, а також допомагають адаптуватися в нових умовах. 

Також у прихистках займаються організацією різних заходів. Так, для літніх людей колектив «Тіара» проводить поетичні вечори. Для дітей організовуються свята, концерти, виїзди до зоопарку. Безпосередньо в гуртожитку є секція дзюдо, гуртки гри на гітарі й танців. Також діти займаються рукоділлям – вишивають та плетуть з бісеру.

Якщо люди виявлять бажання евакуюватися, вони можуть звернутися на гарячу лінію Кіндрашівської територіальної громади з питань евакуації мешканців громади за телефоном: +380952538375. Також за цим номером можна писати або дзвонити у месенджерах Viber, Telegram, WhatsApp.
Крім того, всі охочі виїхати з небезпечних районів можуть цілодобово телефонувати за номерами Єдиного координаційного гуманітарного центру:

+380507890124

+380637896474

Також усі бажаючі виїхати з небезпечних районів можуть телефонувати за номерами:

Єдиний координаційний гуманітарний центр, цілодобово:

+380507890124

+380637896474

Допомога постаждалій з Чугуєва

24 лютого 2022 року росіяни вдарили по мікрорайону «Авіатор» у Чугуєві. Тоді фотографії з місця трагедії розлетілися усім світом. «Слобідський край» дізнався історію Зінаїди Губарь, яка пережила обстріл у перший день повномасштабної війни та досі бореться з його наслідками.

Перший обстріл Чугуєва: історія постраждалих мешканців «Авіатора»

Зінаїда Губар досі не змогла провести операцію на оці, для їхньої родини це непідйомна сума. «Слобідський край» просить максимальної участі та репосту, щоб допомогти жінці відновити зір. Кожна ваша гривня може допомогти: 5168 7451 1316 2298.

Збір на 100 FPV дронів-камікадзе

Для підрозділу розвідки відкривають збір на 100 FPV дронів-камікадзе.

- Контрнаступ почався та дається дуже великою ціною. Ціною життя цивільних та військових. Дрони-камікадзе наносять враження ворогу, його технічним засобам та військовим об'єктам. Бережуть життя нашим бійцям, так як дозволяють їм наносити враження ворогу з більшої безпеки, бо це керований снаряд. Нам дуже потрібна ваша допомога тому, що тільки разом ми зможемо вистояти! Для ефективної роботи підрозділу потрібно 100 пташок, кожна з яких коштує приблизно 22 000 гривень! Загальна сума 2200000!, - зазначили волонтери.

Збір для розвідки

р/р UA333515330000026008035910012

https://www.ipay.ua/ua/constructor/ntihf3p6

https://next.privat24.ua/payments/form/%7B%22token%22%3A%222315bd44-d3da-43ef-b1e1-e64a7a5fd7c4%22%7D?fbclid=IwAR0VA4HCGRs00oi-qxMXjjfRC4mVBlfQtneSRBSx87tqEtWkWX_T5kc_fvU

Собаки переохолоджені: рятувальники з Харкова визволяють тварин у затопленому Херсоні

Команда "Порятунку тварин Харків" вирушила на допомогу тваринам у затоплені райони Херсона.

Допомогти в порятунку тварин Херсонщини:
ПриватБанк 4246 0010 0389 8081 Шпак Галина
Монобанк 5375 4114 1629 5207 Шпак Галина
Для координації дій щодо тварин, яким потрібна допомога: 0999218262
Якщо у вас є можливість надати тимчасовий прихисток тваринам Херсона, зв’яжіться з: 0954788878

Допомога волонтерам з Краснокутщини

Депутат селищної ради Ганна Безверха – волонтер з Краснокутщини. Допомагає ВПО, але основна направленість її роботи – це ЗСУ. З початку війни де тільки не була! Починала свою волонтерську роботу із Сумщини: Тростянець, Охтирка, Велика Писарівка, бо ці населені пункти зовсім поруч. Зараз «перебралися» на Донбас – Кремінна, Курахове, Часів Яр, Бахмутський напрямок.

Їздить до військових кожного тижня, нещодавно повернулася з Часового Яру. На запитання, як збирають кошти, сміється: навчилися щедрувати.

– Краснокутська селищна рада завжди чим може підтримує, але в неї й так багато тих, хто потребує уваги. Діти, люди похилого віку, родини загиблих та зниклих безвісти – в першу чергу їм треба допомогти, люди й так залишилися з пораненою душею, – розповідає депутат селищної ради

Якщо в когось є бажання та можливість допомогти, ось картка волонтерки Ганни Безверхої:

5168745031911032

Не вистачає будівельних матеріалів

Через постійні обстріли, яких росія завдавала по місту Барвінкове Харківської області, тут зруйновані всі тепломережі та пошкоджено щонайменше 720 домоволодінь. Як розповів очільник Барвінківської громади Олександр Бало, наразі громаді не вистачає будівельних матеріалів. Усі пошкодження тут намагаються закривати самостійно, адже бажаючих допомогти у відновленні ТГ дуже мало.

– Через те, що ми знаходимося у зоні бойових дій, дуже мало організацій хочуть наразі допомагати нам з відновленням. Утім, ми отримуємо будівельні матеріали та можемо закривати хоча б першочергові проблеми громади, – каже Олександр Бало.

Для допомоги Барвінківській громаді будівельними матеріалами звертайтеся за номером: 0669558724

Програма психосоціальної підтримки дітей

Програма «Безпечний простір» наразі працює у 12 громадах Харківщини. Загалом нею охоплено 229 учнів, 57 батьків і 266 педагогів. Ця програма розрахована на школярів. В  умовах війни через вплив стресових та травматичних подій поведінка дітей може зазнавати змін, саме тому виникла потреба у повсякденному психологічному супроводі та емоційній підтримці учасників освітнього процесу.

Участь у програмі сприяє: 

  • формуванню у дітей навичок самостійного психоемоційного відновлення після пережитих психотравмувальних подій;
  • підтримці поведінки дітей, яка допомагає їм адаптуватися до нових соціальних умов життєдіяльності;
  • формуванню стійкості до стресу.

Діти та їхні батьки вчаться спілкуватися, відчувати себе щасливими, надавати допомогу іншим і собі, отримувати підтримку, бути більш стресостійкими.

Організаторами проєкту створено сторінку в соціальній мережі Фейсбук  «Безпечний простір» , де міститься безліч порад та рекомендацій батькам і педагогам щодо підтримки психологічної гармонії та формуванню стресостійкості школярів.

Безоплатна правова допомога

Жителі Харківщини можуть отримати безоплатну правову допомогу. Програма діє у межах ініціативи "Твій Захист", юристи громадської організації "Сила Громади" надають консультації та безоплатне вирішення ваших правових проблем у Харківській області.
Звертайтеся за контактами:
+38097 97 58 721 (менеджер з комунікацій)

+38050 130 70 74 (юрист)
+38068 410 30 75 (юрист)

Користуйтесь телеграм ботом:
t.me/syla_hromady_bot

Або реєструйтесь за посиланням:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScKe6hXjHLo0zAJuKigXW5yURehJEpf-BEagNdYcJk3hND8lg/viewform

Ініціатива «Твій захист» впроваджується ГО «Сила Громади» за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні».

Мобільні бригади реабілітологів для військових

У Харківській області вже майже рік працюють мобільні бригади реабілітологів, які приїжджають прямо на позиції і допомагають військовим відновитися після травм та постійного носіння амуніції. За цей час лікарі пройшли шлях від волонтерів до позаштатної групи фізичної реабілітації ЗСУ. 

На Харківщині працює унікальний для України проєкт з реабілітації військових

Група фізичної терапії та реабілітації Healthy body працює в Харківській області з літа 2022 року. Тоді фахівці на волонтерських засадах допомагали військовим у відновленні. Перші прийоми були проведені приблизно в червні-липні. 

Якщо будь-який підрозділ Харківського гарнізону хоче домовитися щодо організації виїзду бригади фізичної реабілітації на позиції, то необхідно звертатися до координатора проєкту капітана Олега Шевцова за телефоном: +380970464942.

Ракета зруйнувала будинок, а люди чудом вижили

У березні 2022 року в дім Дорошенків, які мешкають у селищі Рогань Харківської області, влучила російська ракета «Ураган». Усі 10 членів сім’ї були всередині, всі чудом залишилися живими. Через вибух зайнялася пожежа і домівка згоріла. Наразі родина живе в літній кухні та збирає своє життя докупи.

Ракета зруйнувала будинок, а люди чудом вижили: історія родини з Рогані

Якщо ви бажаєте допомогти родині Оксани, можете зробити це за реквізитами:

Оксана Андріївна Дорошенко

Номер картки Ощадбанку: 5167 8032 3580 9105

Номер телефону: +380982010748

Шевченківці збирають кошти на автомобіль для 93 бригади

До медіа «Слобідський край» звернулися мешканці селища Шевченкове Харківської області. Наразі вони активно займаються допомогою нашим захисникам і зараз збирають кошти на автомобіль для військових 93 бригади мінометного підрозділу, яким він необхідний для виконання бойових завдань. 

Автомобіль вже знайшли, на його придбання оголосили збір коштів. Але збір затягнувся. Вартість автомобіля становить 6999 EUR. Номери в Німеччині та доставка в Україну обійдеться орієнтовно 800-1000 EUR. Наразі зібрано 49 тисяч гривень із потрібних 328 тисяч.

Часу мало, тому просимо максимальної допомоги - як грошим, так і репостом. Всі разом ми зможемо це зробити! 

Посилання на монобанку: https://send.monobank.ua/jar/7hS1dxvDxk 

Номер монокартки: 5375 4112 0502 5823

Важлива кожна гривня! 

Ми розміщуємо на своїх ресурсах тільки перевірену інформацію от перевірених людей.

Коломацька громада збирає гроші на тепловізорний монокуляр

Коломацька селищна рада звертається з проханням долучитися до збору на тепловізорний монокуляр AGM Taipan TM15-256 (256x192), 1100м (07588) для бійців 23 бригади 3 батальйону. Орієнтовна вартість такого тепловізора становить близько 38 850 гривень. Станом на 25 квітня 2023 року спільними зусиллями вдалося зібрати понад 20 000 гривень.
Реквізити для донатів:
4149 4971 0054 2796
Зохно Сергій Володимирович

1200 км на велосипеді: спортсмен з Харківщини збирає гроші на ЗСУ

Нещодавно Роман Бєлєньков проїхав на велосипеді 600 кілометрів з Ірпеня до Харкова. Тепер спортсмен планує проїхати 1200 кілометрів. 18 березня Роман Бєлєньков вирушає у новий благодійний заїзд «Вело Гамп». Старт маршруту – місто Первомайський. 

- Відкриваю цим постом банку для донату на збір на амуніцію Деверсійній Розвідувальній Группі "  HATRED"  и в другом направлении как "Nord Storm ". https://send.monobank.ua/jar/64oB5iHx7C. Посилання буде в кожній сторіс і на сторінці. Вони зараз знаходиться в найгарячіщій точці,Бахмуті,  захищають нашу Україну. Їм треба допомога від не байдужих людей, треба зібрати велику сумму 1058960. Весь перелік що потрібно купити в сусідньому пості. З свого боку я зробив проект " Незламний Харків 508". Це дистанція 508 з Ірпеня до Харькова,яку я буду їхати на велосипеді за мінімальний час, та збирати донат для хлопців. Весь звіт коштів та всі відео від хлопців буду заливати в истаграм. Їх бої, умови і все що цікавить всіх. Також знімати буду як долаю дистанцію. Прошу максимальний репост не для себе, а для хлопців. Кожна гривня може зберегти їх молоде життя та побороти більше ворогів, які прийшли убивати українців. СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ГЕРОЯМ!, - написав на своїй сторінці Роман Бєлєньков.

«Наш будинок розстрілювали з БТР»: допомога родині з села Борівської громади

Село Піски-Радьківські Борівської громади Харківської області було в окупації понад п’ять місяців. Найбільше від дій ворога постраждала вулиця Миру, де постраждало багато будинків. Жителька цієї вулиці Валентина Носик розповіла про всі пережиті жахіття під час наступу орків. Детальніше читайте тут. 

Пані Валентина звертається до волонтерів і благодійних організацій по допомогу або коштами на відновлення будинку, або будівельними матеріалами. Якщо є можливість допомогти, телефонуйте за номером: 050­272­04­63, Валентина Носик.

Мешканці прифронтової Великобурлуцької громади допомагають одне одному і ЗСУ

Переживши тяжкі місяці окупації (вона тривала з першого дня війни 24 лютого й до визволення 10 вересня 2022 року), жителі багатьох населених пунктів Великобурлуцької громади Харківської області допомагають ЗСУ. Мешканці сіл Шипувате і Середній Бурлук, приміром, здавали кров. Інших – Великого Бурлука, Гнилиці Першої – плетуть сітки, збирають гроші, в’яжуть спеціальні шкарпетки на замовлення госпіталю, плетуть килимки, виготовляють окопні свічки. Є серед наших односельців і ті, хто волонтерить. Детальніше читайте тут. 

  • Наразі Геннадій Вєтров продовжує шукати шляхи, як надалі допомагати землякам із Великобурлуцької громади. Зв’язатися з волонтером можна через його сторінку у Фейсбуці: https://www.facebook.com/vetrov.gg

Бліндажні пічки для військових

Люботинські майстри команди Волонтерського центру допомоги "Люботин SOS" розробили та виробляють вісім різновидів бліндажних пічок. "Каракаптанка" – за прізвищем майстра Миколи Каракаптана, "Малюк Гарі",  "Самовар", "Турбо", горизонтальна "КУ", вертикальна "Горбік" з можливістю підігріву води, "Чеба" – ці пічки вже добре знають бійці на передовій. Нещодавно родина бліндажних пічок з Люботина поповнилась ще одним різновидом – пічкою "БПЧ", тобто бліндажно-польовим чайником. Автор цієї розробки – майстер підрозділу "Заліза і молота" команди "Люботин SOS" Роман Гринько. Детальніше про роботу волонтерів.

– Головне тут – свисток, щоб вода не перекипіла, – шуткує Роман. – Тут усередині – заварник з металевої банки. А якщо верхню частину зняти, то можна встановити решітку і розігріти все, що потрібно.

Зараз для виробництва бліндажних пічок для ЗСУ волонтерам з "Люботина SOS" украй потрібна допомога, в першу чергу – матеріалами.

 – Тени (бойлери б/у, ємністю 15-20-40 літрів), електроди, зварювальний дріт, відрізні круги (125 та 180 мм), труби, кутки або донатами. Без допомоги ми не зможемо робити бліндажні пічки, – звернувся до всіх небайдужих Олександр Золотарьов. 

Люботин

Збори для захисників

Волонтерка ГО “За кращий Харків” Валентина Віштейн розповіла кореспондентці медіа “Слобідський край” як земляки та небайдужі люди збирають допомогу для захисників з Коломацької громади.

– До нас звертається дуже багато людей, і самі бійці, і матері й жінки захисників. Ми допомагаємо усім, хто кличе про допомогу – Краснокутськ, Коломак, увесь Богодухівський район. І Харкову також допомагаємо, – розповідає Валентина Віштейн.

Організація офіційно зареєстрована, працює прозоро та звітує перед податковою. Зазвичай про усі збори, будь-то грошові на придбання технічних засобів або збори продуктів, повідомляє на своїй сторінці Валентина Віштейн.

– Мені пишуть усюди, в месенджерах, коментарях, також дзвонять та передають що потрібно нашим бійцям. Люди скидають гроші на картку, буває таке, що бабусі скидають по 50 гривень. Це дуже зворушливо, бо старенька замість пари хлібин, передала кошти на ЗСУ, – ділиться волонтерка.

Детальніше про волонтерську роботу та допомогу військовим читайте тут. Якщо ви хочете допомогти волонтерам: 5168 7450 3221 8544. Також, усі звіти та збори для захисників можна переглянути на цій сторінці.

Зруйнований Старий Салтів потребує допомоги

– Ті населені пункти, що знаходяться на іншому березі – Хотімля, Зарічне, Гонтарівка, там величезних пошкоджень немає. А от Старий Салтів, Шестакове, Федорівка – 90 % житлового фонду розбито, – каже начальник Старосалтівської СВА.

Наразі жителі Старого Салтова та інших населених пунктів громади можуть отримати будівельні матеріали від різних фондів. Утім, їх вистачає лише на незначний ремонт домівок.

– Матеріали, що нам надають – це не так багато, щоб відремонтувати будинок. Можна забити вікна, двері, підлатати дах. Але є такі пошкодження, де від будинку практично нічого не залишилося, – зазначив Антон Палєй.

За словами Антона Палєя, у громаді існує багато проблем, не пов'язаних з руйнуваннями від обстрілів. Так, у Старому Салтові немає комп'ютерів для роботи селищної ради, немає комунальної техніки, сміттєвоза тощо.

Якщо ви можете допомогти Старосалтівській громаді покрівельними матеріалами або будь-якими іншими будівельними матеріалами – звертайтеся на пошту [email protected]

Коломацька громада збирає кошти на квадрокоптер

Коломацька селищна рада проводить збір коштів для захисників-земляків 113-ї бригади на квадрокоптер «DJI Mavic 3 Fly More Combo», який коштує 120 тисяч гривень.

- Станом на 2 січня спільними зусиллями вдалося зібрати 20 250 грн. Дякуємо кожному, хто долучився до збору, адже це вклад до нашої Перемоги! Проте для придбання квадрокоптера цієї суми ще недостатньо, прохаємо всіх небайдужих приєднатися до збору, адже це дуже важлива і потрібна річ для наших військових, що забезпечить їх ефективніше виконання бойових завдань, - зазначили у селищній раді.
 
Збір коштів проводиться на рахунок:
4731 2191 1583 1558
Шульга Віталій Олександрович

Збір на квадрокоптер для гвардійців

Волонтери збирають на квадрокоптер DJV MAVIC 3 FLY MORE COMBO для бійців Національної гвардії. На купівлю квадрокоптера знадобиться 165 тисяч гривень.

-  Друзі, я ніколи публічно не звертаюсь по допомогу, завжди намагаючись діяти власними силами. Але зараз нашим незламним нацгвардійцям, серед яких і мій брат, а саме Окремий загін спеціального призначення Східного теріторіального управління НГУ, дуже потрібна швидка, точна, далекоглядна пташка. Така, що не лише обходить перепони в польоті, але й має практично необмежені можливості якісної зйомки, - звернувся  Микита Колінько.

Допомогти зібрати кошти на квадрокоптер:

ПРИВАТ БАНК:

5168755475077802

МОНО:

 5375411203362657

https://send.monobank.ua/jar/8FTs3AkiH4

Рахунок в Євро

IBAN 

GB66CLJU00997180207938

BIC

CLJUGB21

KOLINKO MYKYTA 

...........

Рахунок в долларах (SWIFT)

IBAN

UA313220010000026201328086179

Account no

26201328086179

KOLINKO MYKYTA, 61000, Ukaine

Допомога волонтерському центру «Добро»

Сахновщинський волонтерський центр «Добро» функціонує з самого початку війни. Ця організація дуже допомагає військовим, яким з 24 лютого передали багато одягу, продуктів харчування, тепловізори тощо. До цієї допомоги долучаються жителі селища Сахновщина та інших населених пунктів громади, які приносять в центр кошти, речі тощо. Нещодавно в гості до «Добра» завітала жителька села Максимівка 4-річна Марина Пушкар, яка всіх дуже розчулила своїм вчинком.

Маленька дівчинка з села Максимівка передала п’ять тисяч гривень на квадрокоптер

– Ця дівчинка втратила тата, який загинув на війни. Вона прийшла до нас з мамою, протягнула 5 тисяч гривень і сказала: «Хочу вам допомогти і віддавати ці гроші на ЗСУ для скорішої перемоги», - повідомила керівниця волонтерського центру «Добро» Валентина Косточка.

Гроші від маленької Маринки пішли на покупку квадрокоптера. Його вже передали вчителю з Сахновщинської громади, який захищає Україну. Наразі організація збирає кошти на тепловізор. Його теж віддадуть землякам-військовим.

Окрім допомоги захисникам команда «Добра», яка налічує 25 людей, піклується про внутрішньо переміщених осіб. Їм надають продукти, ліки, одяг тощо. Крім цього волонтери їздить в деокуповані громади і населені пункти, де йдуть бойові дії. Там передають місцевим їжу та іншу потрібну допомогу.

Реквізити для допомоги волонтерському центру «Добро»:

  • РАХУНОК В «ОЩАДБАНКУ»: (IBAN) – UA133518230000026004300144830, ​ЄДРПОУ – 44651888. Отримувач – Громадська організація "Захисник краю". Призначення платежу – Благодійний внесок на потреби Збройних Сил України;
  • РАХУНОК «ПРИВАТБАНК»: 4149 6293 8961 9727 (особиста картка), Косточка Валентина Олександрівна;
  • РАХУНОК «ОЩАДБАНК»: 5167 8032 2825 4152 (особиста картка), Косточка Валентина Олександрівна.

Корови голодують

Під час окупації частини Харківщини російськими військами молочна ферма «Юпітер» допомагала мешканцям села виживати в надзвичайних умовах. Наразі, підприємство саме вимушено виживати у надскладних умовах через нестачу кормів, ветеринарних препаратів, розбиті дороги та мости. Власниця молочного підприємства  «Юпітер» Наталія Коваль розповіла кореспондентці медіа «Слобідський край», що наразі ферма вимушена позбутися частини стада, щоб врятувати решту.

– Ми намагаємося врятувати наших корів. Тож зараз в нас постало питання продажу бичків. Вони їдять, а за них ми можемо отримати гроші й купити корми для корів. Основне питання – силос, сіно та навіть солома, бо сусіди також не сіяли, не могли її заготовити. Знайшлися люди у Великому Бурлуці, вони можуть нам силос продати. Намагаємось зараз якось налаштуватися, бо є важливе питання логістики – дороги немає. Балансуємо, будемо виживати, як можемо, – ділиться Наталія Коваль.

До початку повномасштабної війни підприємство мало 350 дійних корів, наразі їх кількість зменшилася до 172 голів. Окрім того, на підприємстві тримають близько 150 недійних корів. Детальніше про ситуацію на молочному підприємстві.

Наталя Коваль шукає підтримки в українських та міжнародних партнерів. Якщо ви можете допомогти підприємству вижити: 4149 4378 6979 4501.

Молочне підприємство села Хотімля

Допомога Дворічанській громаді

Дворічанська громада була окупована 24 лютого. До війни, за даними статистики, тут проживало 16,5 тисячі осіб. 12 вересня приблизно половину території (умовна межа – по річці Оскіл) звільнили. Зараз звільнене ще одне село за Осколом, але за кількістю населення більша частина громади досі в окупації. Найбільше від ворожих обстрілів потерпає селище Дворічна, що розташоване найближче до лінії фронту. Всі 35 багатоквартирних будинків, які тут є, розбиті, починаючи з вікон і закінчуючи дахом, стінами. Дві двоповерхівки з них відновити, мабуть, уже неможливо. Також у селищі пошкоджено 18 адміністративних будівель – школа, районний Будинок культури, заклади культури, дитячий садок, приміщення пошти, Укртелекому, фінансового управління, управління соцзахисту, селищна рада. Розбито близько 30 відсотків житлових приватних будинків. І масовані обстріли продовжуються. Дивіться наше відео про ситуацію у Дворічанській громаді. А більше про життя громади читайте в нашому матеріалі.

Дворічанська громада під обстрілами

З питань допомоги громаді звертайтеся за телефоном +380 67 575 1842 Олександр Баулін

Будівельні матеріали для Оскільської громади

Оскільська сільська територіальна громада Харківської області перебувала в російській окупації понад півроку. Минуло три місяці після звільнення, а люди й досі не можуть оговтатися, постійно бояться повернення загарбників. Місцева влада робить усе можливе, щоб відновити життя у громаді: в деяких населених пунктах уже вдалося повернути газо- та енергопостачання, працюють магазини та виплачуються пенсії. Детальніше про життя громади читайте у нашому матеріалі.

Оскільська громада

Якщо ви можете допомогти Оскільській громаді будівельними матеріалами, (ОСВ-плитами, шифером, склом тощо) та технікою, звертайтеся до першого заступника голови Оскільської сільської ради Павла Чернова за телефоном: 095-918-03-95.

Куп'янська зоозахисниця 

Зооволонтерка Вікторія Кручина не виїжджала з окупованого Куп’янська Харківської області заради тварин. Вірила, що незабаром ЗСУ звільнять від загарбників її рідне місто. Як жінка виживала разом з котами та собаками в окупації, де ховалися від обстрілів, чим годувала тварин та яким чином попереджувала розмноження – читайте у матеріалі.

Як куп’янська зоозахисниця в окупації рятувала покинутих тварин

Вікторія говорить, що майже ніколи не рахує своїх зусиль, які вона вкладає в обрану справу. Та, на жаль, стерилізація, корми та лікування потребують доволі значних коштів. Зазначає, що не завжди є можливість невідкладно звернутися до волонтерів, тому інколи доводиться винаймати авто для перевезення тварин.

Куп’янські зоозахисники поспішають відновити до зими і будиночки для безпритульних тварин та облаштувати пункт стерилізації. Все це без фінансової складової реалізувати неможливо. Тому зооволонтерка Вікторія Кручина звертається по допомогу до небайдужих куп’янчан. Якщо вже сталося так, що ви змушені були покинути домашнього улюбленця, то допоможіть грошима. Адже більшість мешканців, які залишаються в місті, не мають роботи і стабільних доходів. Але вони діляться з покинутими тваринами їжею і теплом. Тому кожна гривня, перерахована зооволонтерам, допоможе і зігріє в зимову віхолу тваринку.

Перерахувати кошти можна:

  • на картку Приватбанку 5168742724963073 Кручина Вікторія
  • задонатити PayPal [email protected]

Шевченківська громада

Завдяки контрнаступу ЗСУ на початку вересня було звільнено низку територіальних громад Харківської області. Серед них – Шевченківська ТГ, яка перебувала в окупації майже шість з половиною місяців. 

- У моїх односельчан є багато потреб, і я намагаюсь скоординувати людей так, щоб нікого не забути і враховувати не лише загальні потреби але і індивідуальні особливості. Ось як, наприклад, зараз, окрім загального попиту на продуктові набори та засоби індивідуальної гігієни, нам потрібен генератор на 3кв для одного з наших мешканців (людина знаходиться на діалізі і цей генератор потрібен для роботи апарату. Є документи що засвідчують хворобу людини). А ще одна жінка з села (їй 72 роки), потребує слухового апарату, - розповіла "Слобідському краю" координатор гуманітарного ХАБу смт. Шевченкове, Куп'янського району, Харківської обл Олена Мельничук.

Якщо ви можете допомогти жителям Шевченківської громади, телефонуйте: +380 67 825 54 23 Олена Мельничук; або звертайтеся на Gmail: [email protected]

Шевченкове

Допомога волонтерам з Малої Данилівки

Благодійний фонд «Майбутнє будуємо разом» працює з 2019 року. Вони допомагали дітям у притулках та інтернатах, у малозабезпечених сім’ях та дітям з особливими потребами. Забезпечували їх речами першої необхідності, одягом, продуктами харчування. Також опікувалися соціально незахищеними людьми, онкологічними хворими. Як змінилася робоота волонтерів з Малої Данилівки під час війни читайте тут.

Мала Данилівка

Якщо ви хочете допомогти благодійному фонду в його роботі:

Найменування одержувача: БО БФ МБР

Код одержувача: 42795857

Назва банку: АТ КБ «ПриватБанк»

Рахунок одержувача у форматі IBAN:

UA533515330000026005052129027

Валюта: UAH

Печенізька громада

Частина Печенізької громади Харківської області – 9 з 12 населених пунктів – була в окупації шість з половиною місяців. Жителі цих територій пережили важкі часи – були мародерства бурятів, катування людей тощо. Однак люди стійко та гідно пройшли цей непростий період і тепер повертаються до звичного життя, в якому вже є світло, газ і мобільний зв’язок, а також практично всі інші необхідні речі. Дізнатися більше про життя громади можна тут.

Печенізька громада

Печенізька громада наразі найбільше потребує будівельних матеріалів. Якщо ви маєте можливість допомогти, звертайтеся до Печенізької селищної військової адміністрації за номером: 057­656­15­70.

Допомога деокупованій Вовчанській громаді

Вовчанськ – територіально найближче місто Харківської області до кордону з рф, через що його захопили загарбники в перші години війни. Після шести з половиною місяців окупації Вовчанська громада повертається до життя, втім умови наразі дуже складні – на зиму люди залишилися без газу та опалення, плюс щоденні обстріли, через які ТГ зазнає все більше і більше руйнувань.  Дізнатися більше про життя ТГ можна тут.

Вовчанськ Харківська область

– Загалом ситуація в нас у громаді вкрай важка, готує­мося до складної зими, але по можливості намагаємося тримати все під контролем. Звісно, людям, які можуть виїхати з громади на найближчі кілька місяців, краще зробити саме так. Якщо в наших жителів такої можливості немає, будемо всіма силами допомагати їм, – зазначає начальник Вовчанської міської військової адміністрації Тамаз Гамбарашвілі.

Якщо ви маєте можливість допомогти жителям Вовчанської громади буржуйками, електрообігрівачами і електроплитами, звертайтеся до начальника Вовчанської міської військової адміністрації Тамаза Гамбарашвілі за номером 050­401­01­26.

Чугуївській громаді потрібні генератори для Пунктів Незламності

Наразі у Чугуївській громаді відкрито три Пункти Незламності. Ворог продовжує періодично обстрілювати ТГ. За словами начальниці Чугуївської міської військової адміністрації Галини Мінаєвої, усі потреби для облаштування таких пунктів громада закриває своїми коштами та за допомогою міжнародних партнерів. Так, минулого тижня Пункти Незламності поповнили різноманітні повербанки, обігрівачі, а також постільна білизна, кухонне обладнання, засоби гігієни та інше. Утім, наразі не вистачає генераторів різної потужності. Якщо ви можете допомогти Чугуївській громаді генераторами, телефонуйте за номером 0956665507 Ігор Анатолійович. 

Пункти Незламності Чугуїв

Водонагрівачі для Донецької громади

Наразі у Донецькій ОТГ оснащують Пункти Незламності. Донецький селищнй голова Анатолій Наздрачов каже, що у цьому питанні громада потребує підтримки. 

– Нам не вистачає хоча б двох-трьох генераторів, хоча розумію, що такі речі наразі потрібні усім. Було б дуже добре отримати два-три електроводонагрівачі десь на 80-100 літрів. Їх ми б встановили у Пунктах Незламності в громаді, щоб жінки з дітьми могли прийняти душ. Річ у тому, що у постанові Кабміну генератори проходять, а от про водонагрівачі не йдеться. Був би дуже вдячний за таку допомогу, - зазначив очільник Донецької громади.

Якщо ви можете допомогти Донецькій громаді звертайтеся за телефоном +380660904946 Анатолій Петрович. ДІзнатися більше про життя громади під час війни та нагальні проблеми можна тут.

Допомога Лозівській громаді

Навіть у найважчі часи Лозівщина як могла допомагала іншим громадам області, що перебували безпосередньо на лінії зіткнення та потерпали від масованих обстрілів. Приблизно через тиждень після початку російського вторгнення на територію Харківської області, коли місто Чугуїв зазнавало серйозних ударів, туди був споряджений перший гуманітарний вантаж з Лозової. Це були харчові продукти та засоби гігієни, що зібрали місцеві підприємці.

За час повноматсшабного вторгнення Лозівщина піддавалася ракетним ударам з наземних установок та літаків близько 30 разів. Для відновлення та укріплення як багатоквартирного, так і приватного житла місцевих жителів Лозівська громада потребує будь-яких будівельних матеріалів, таких як, наприклад, цегла, шифер, скло, брус, вікна.

Лозівська громада

Оскільки не можливо спрогнозувати, як буде розгортатися ситуація з ракетними обстрілами, то Лозівщина першочергово потребує електрогенераторів, консервів, продуктів швидкого приготування, засобів гігієни, теплого одягу та взуття, щоб у разі небезпеки забезпечити місцевих жителів та вимушених переселенців предметами першої необхідності.

Для допомоги Лозівській громаді звертайтеся до секретаря Лозівської міської ради Юрія Кушніра за номером телефону +380506255207 або пишіть на електронну пошту [email protected]. Як живе Лозівська громада та як справляється з викликами сьогодення читайте у нашому матеріалі.

Тренінги з екстреної допомоги

UK-MED - міжнародна гуманітарна місія спеціалізується на наданні високоякісної невідкладної медичної допомоги постраждалим під час епідемій, конфліктів та стихійних лих. З початком війни команди її волонтерів працюють в українських лікарнях або на територіях, де жителям складно отримати медичні послуги, надають консультативну допомогу та проводять тренінги з основ надання постраждалим екстреної медичної допомоги. Наразі волонтери UK-MED планують проводити тренінги на звільнених територіях і дуже хочуть, щоб про їхню місію знали якнайбільше людей. Детальніше читайте у нашому матеріалі.

 UK-MED

– Якщо комусь у регіонах біля лінії фронту необхідна наша допомога, контактуйте з нами, з UK-MED – і ми організуємо для вас тренінги з основ екстреної допомоги, – каже парамедик із Сполучених Штатів Америки Фінч.

Зателефонувати координатору команди ЗахаруЧернезі можна за телефоном: +38093-360-46-42.

Евакуація з Харківщини

Якщо ви хочете евакуюватися чи евакуювати своїх рідних з Харківщини, можна заповнювати заявки https://airtable.com/shrVtEyjccHuE9ZGZ. Це волонтери, які організовували евакуації з окупованих населених пунктів Харківщини через Печеніги. Наразі вони будують нові маршрути.
Евакуація Харківщина
П’ять харківських волонтерських штабів Help me Kharkiv, «Незламний Харків», Eventroom, D20 Kharkiv, Kharkiv Help, а також Червоний Хрест та чеська організація «Helping to Leave» вивозили людей з окупації починаючи з березня. Познайомитися з роботою волонтерів можна у нашому матеріалі.

Реквізити для допомоги організації «Допомагаємо виїхати»:

BITCOIN

bc1qp3sf0pljgnmygf7spnzrfm8x648yyhcf3trrh2

ETH, USDC (ERC20)

0x473B5abe7Dfa3805986B8622652CA87c6c5a441e

USDT (TRC20)

TM8dg8KM54ytshQKQS6dA17V1QempcGwNm

Банківські реквізити:

Account holder: Helping to Leave, z.s. SWIFT/BIC: TRWIBEB1XXX IBAN: BE88 9672 9467 4141 Wise’s address: Avenue Louise 54, Room S52, Brussels, 1050, Belgium

Допомога чотирилапим

До війни громадська організація «Порятунок тварин Харків» займалася рятуванням тварин із небезпечних для життя ситуацій. Під опікою організації знаходилося 600 тварин. У період війни працівники евакуювали своїх підопічних до безпечних місць України та інших європейських країн. А домашніх вихованців довелося визволяти із закритих квартир, вивозити їх з «передової» та повертати власникам.

Порятунок тварин Харків

Наразі волонтери вивозять тварин із територій, де проводяться бойові дії та допомагають з евакуацією домашніх тварин до господарів. Познайомитися з роботою рятувальників тварин можна у нашому матеріалі.

Якщо ви хочете фінансово підтримати рятувальників тварин:

ПРИВАТБАНК, ГРИВНЯ
5169 3305 1022 8304
ПриватБанк
Шпак Галина,
ГО «Порятунок тварин Харків»
ГО «ПОРЯТУНОК ТВАРИН ХАРКIВ»
Код одержувача:
40540163
IBAN: UA683515330000026001052225602
Назва банку:
ХАРКIВСЬКЕ ГРУ АТ КБ "ПРИВАТБАНК"
МОНОБАНК, ГРИВНЯ
5375 4114 1629 5207
Монобанк
Шпак Галина
Рахунки долар, євро:
MONO USD
Receiver: SHPAK HALYNA, 64703, Ukraine, reg. Kharkivska, c. Kharkiv
IBAN: UA323220010000026205329726683
Account No. 26205329726683
MONO EUR
Receiver: SHPAK HALYNA, 64703, Ukraine, reg. Kharkivska, c. Kharkiv
IBAN: UA753220010000026205329715627
Account No. 26205329715627 

Ізюм потребує у будівельних матеріалах

6 жовтня Валерій Марченко, повідомив "Слобідському краю", що наразі у місті немає проблем з харчовими продуктами. Утім, не вистачає будівельних матеріалів: вікон, дверей.

– Немає будівельних матеріалів для ремонту дахів, матеріалів для ремонту водопровідних та тепломереж. Також немає будівельної техніки – кранів, машин, все вкрали орки, – зазначив він.

Якщо ви можете допомогти Ізюму з цими потребами звертайтеся за телефоном 0501591433.

Золочівській громаді потрібен шифер

Окупанти безжалісно бомбили Золочівську громаду. Наразі тут займаються ремонтом пошкоджених будівель. Утім, для цієї роботи не вистачає будівельних матеріалів.

– З гуманітарною допомогою у нас ситуація більш-менш налагоджена. Ми співпрацюємо з різними організаціями. Але у нас є проблема з будівельними матеріалами, зокрема не вистачає шиферу, – каже Віктор Коваленко.

Золочів обстріли

Золочівська громада побита ворожими боєприпасами. Наслідки обстрілів у ніч з 15 на 16 вересня.

"Слобідський край" висвітлював більшість ворожих обстрілів Золочівської громади. Якщо ви можете допомогти Золочівщині з цими потребами звертайтеся за телефоном 0986512051 Віталій Садовий.

У Малинівській громаді не вистачає будівельних матеріалів

Як розповів "Слобідському краю" очільник ТГ Микола Семер'янов, Малинівській громаді не вистачає буржуйок та будівельних матеріалів. Зокрема, шиферу, руберойду та ОСБ. Бюджет громади не дозволяє закупити необхідні матеріали, тому тут шукають підтримки волонтерів.

– У Мосьпановому ми не можемо накрити школу, там взагалі немає даху. Наразі там ми поприбирали наслідки обстрілів. Потужними прильотами було зруйновано й Будинок культури. Дитячі садочки там також побиті – ми позабивали вікна та двері. Постраждала й військова частина на території громади, там пошкоджені багатоповерхові домівки, – каже він.

Якщо ви можете допомогти Малинівській громаді, звертайтеся за номером: +380663577519, Микола Іванович Семер'янов.

Харківські волонтери-айтішники

Харків’янин Павло Коба та його співробітники не планували в Кременчуці залишатися, коли виїхали з рідного міста 25 лютого. Хотіли просто відпочити та вирішити, куди прямувати далі. Але залишилися, потоваришували з місцевими волонтерами і тепер возять гуманітарну допомогу в населені пункти Харківської області. Зараз багато їздять на звільнені території Харківщини. І, звісно, допомагають військовим. Познайомитися з роботою волонтерів можна у нашому матеріалі.

Харківські волонтери

Хто хоче допомогти волонтерам, будь ласка, ось реквізити:

карта для допомоги

5375411416037336 (моно) для цивільних

4441114457509238 (моно) для військових

[email protected] (PayPal)

Марину та Павла також легко знайти в соцмережах:

https://www.facebook.com/marina.shlaypina

https://www.facebook.com/gurupavel/

Волонтерський центр допомоги Люботин SOS

Волонтерський центр допомоги Люботин SOS вирішував у перші дні війни питання постачання ліків людям з хронічними хворобами, особливо – онкохворим або тим, у кого гормональні захворювання. Адже для останніх це – питання життя або смерті. Упоралися тому, що був досвід – волонтерський центр допомоги Люботин SOS почав працювати понад рік тому. Олександр Золотарьов та однодумці заснували його у важкий час коронавірусної епідемії для допомоги жителям Люботинської громади. Став у пригоді й багатий життєвий досвід Олександра як підприємця, організатора, інженера. Познайомитися з роботою волонтерського центру допомоги можна у нашому матеріалі.

ВЦД Люботин SOS

Якщо ви хочете підтримати волонтерів:

ВЦД Люботин SOS

Циркунівська громада та відновлення після окупації

Завдяки проєкту "Руки взаємодопомоги" група з восьми волонтерів з села Циркуни, які залишилися допомагати місцевим, попри щоденні обстріли, отримали бронежилети. 

Уже через 7 хвилин після того, як новина з’явилася на нашому телеграм-каналі, нам зателефонував харківський спортивний журналіст Олексій Заржицький та запропонував скомунікувати зі Львівським оборонним кластером (ЛОК).

Циркуни бронежилети

«Я довіряю вашому виданню і розумію, якщо ви пишете, що громаді треба – значить, їй справді треба», – прокоментував ситуацію Олексій.

Наразі Циркунівська громада намагається відновити життя у своїх населених пунктах. Для цього їм вкрай необхідні будівельні матеріали.

Волонтер з Барвінкового

На початку повномасштабного вторгнення росії в Україну і постійних обстрілів населення Барвінкового Харківської області зменшилося в рази. Через масовий виїзд людей багато домашніх тварин було кинуто господарями напризволяще. Вони б усі загинули, якби не місцевий волонтер Володимир Яковенко. З початку березня він постійно годує та рятує тварин. Також допомагає людям: привозить їм ліки, продукти та інші необхідні речі.

– Чесно, напевно, це просто моє покликання. Мети, окрім як урятувати та допомогти тваринам, чим можу, іншої немає. Якщо я б розвернувся і поїхав, а хто б цим займався, знаю, що ніхто, бо всі мої колеги поїхали, – каже Володимир. – Всією цією діяльністю я займаюся за покликом серця, по совісті, бо просто інакше не можу. А що лишається робити? Просто сидіти і чекати на щось? Немає сенсу, краще зробити щось корисне, поки живий. Барвінківці, давайте менше сваритися і більше допомагати одне одному, тоді, думаю, в нас усе вийде.

Познайомитися з мужнім волонтером з Барвінківської громади можна у нашому матеріалі.

Якщо бажаєте підтримати діяльність Володимира, ось його реквізити:

  • Ліки для людей – 5168742241787922;
  • Корм для тварин – 4149629382487866;
  • Пальне для автівки – 4441114429710138.

ХАБ «Вокзал»

На Харківщині працює окрема гуманітарна програма від Сергія Овсяннікова. Ще на початку широкомасштабного вторгнення чоловік разом з іншими активістами створив волонтерський логістичний центр ХАБ «Вокзал», який сьогодні надає гуманітарну допомогу мешканцям Харківщини.

Допомогу від ХАБу «Вокзал» уже отримали щонайменше жителі Височанської, Вільхівської, Безлюдівської, Роганської, Богодухівської, Дергачівської, Куп’янської, Курилівської, Дворічанської, Зміївської, Золочівської, Слобожанської, Нововодолазької, Новопокровської, Печенізької, Донецької, Малоданилівської, Малинівської, Південноміської, Мереф’янської та Чугуївської громад. Особливу увагу приділяють сім’ям з дітьми. Детальніше про роботу волонтерів читайте у нашому матеріалі.

ХАБ Вокзал

ХАБ «Вокзал» – це волонтерське об’єднання, яке створено для надання гуманітарної допомоги мешканцям громад Харківської області, а також для надання логістичних послуг волонтерським організаціям та ініціативам на Південній залізниці м. Харкова.

Засновниками центру є БФ «ВолЮА» – М. Зеленський, ГО «Асоціація молодіжних лідерів України» – М. Благовестов, ГО «Куп’янськ – наш рідний дім» – С. Овсянніков, ГО «Здорова нація – майбутнє України» – Я. Білецька, БФ «Золотий Пегас».

  •  Для отримання гуманітарної допомоги для громад Харківської області необхідно заповнити гугл-форму за посиланням

https://forms.gle/WywemHE2ZzpBGzwJ9

  • Години роботи – цілодобово
  • Координатори ХАБу «Вокзал» – Микола Благовестов, Сергій Овсянніков, Яна Білецька
Автор: Анастасія Хушану