Артур Товмасян: У Новій Водолазі є чому повчитися іншим громадам

29.07.2021 10:27 Нова Водолага

Безкоштовне вивезення сміття для населення, соціальні автобуси та великий парк комунальної техніки, що постійно оновлюється. Ці та багато інших успішних проєктів впровадила в себе Нововодолазька громада. Свої напрацювання нововодолажці продемонстрували голові Харківської обласної ради Артуру Товмасяну. Разом з цим озвучили й проблеми, для розв’язання яких потрібна підтримка області.

Спортмайданчик для всіх

Побачити на власні очі, які проблеми турбують громади та як впроваджуються проєкти, у фінансуванні яких бере участь обласний бюджет, поставив собі на меті керівник Харківської облради Артур Товмасян. Майже щотижня він навідується з робочими візитами в різні райони Харківщини. Цього тижня самоврядовець із робочим візитом побував у Нововодолазькій громаді.

На території Нової Водолаги розташована санаторна школа, яка є комунальним закладом Харківської обласної ради. Тож не дивно, що свій візит Артур Товмасян розпочав саме з неї.

Нововодолазьку санаторну школу відвідують діти із захворюваннями органів травлення. Наразі тут навчається 151 учень. Також на базі закладу працює дитячий садок, що розрахований на 40 місць. У санаторній школі організовано п’ятиразове вітамінізоване харчування. Причому всі вихованці закладу харчуються безкоштовно.

Нововодолазька санаторна школа

Директор Нововодолазької санаторної школи Сергій Єрмаков озвучив Артуру Товмасяну дві глобальні проблеми закладу. Так, додаткового фінансування потребують заходи щодо забезпечення пожежної безпеки – установлення в закладі сучасної системи протипожежного захисту, яка б могла записувати й передавати спеціальні тексти. На виготовлення проєктнокошторисної документації для неї необхідно 87 тисяч гривень.

Окрім цього вкрай необхідно зробити капітальний ремонт у майстернях трудового навчання. Наразі ці приміщення перебувають в аварійному стані. Цьогоріч на сесії облради вже виділялося 49 500 гривень на коригування проєктно-кошторисної документації, яка була виготовлена ще у 2018 році. Вже в серпні заклад має освоїти ці кошти.

А завдяки ініціативності Нововодолазької громади вже незабаром на території санаторної школи має з’явитися сучасний спортивний майданчик зі штучним покриттям. Проєкт нововодолажців переміг в обласному конкурсі «Разом в майбутнє». Загальна вартість робіт складає понад 2 мільйони гривень (1 мільйон 50 тисяч гривень – кошти обласного бюджету, 1,2 мільйона гривень – кошти бюджету громади).

‒ На цьому майданчику займатимуться не лише вихованці нашої школи, але й жителі сусідніх мікрорайонів, ‒ підкреслив директор Нововодолазької санаторної школи Сергій Єрмаков.

Узагалі питанням дозвілля та спорту в Нововодолазькій громаді приділяється багато уваги. Сучасні спортивні майданчики є біля кожної школи. А в ліцеї № 3, який також протягом останніх років був серед переможців конкурсу «Разом в майбутнє», обладнали скеледром і облаштували для дітей медіатеку. У якому стані зараз перебувають ці об’єкти, очільник облради також перевірив під час свого візиту до громади.

Нововодолазький ліцей №3

‒ Бачу, що проєкти реалізовані дуже добре. Небагато шкіл на Харківщині можуть похвалитися скеледромами та такими сучасними медіатеками, ‒ підкреслив Артур Товмасян. – Давайте перейдемо до проблем, які сьогодні є в навчальному закладі. Чим ми можемо вам допомогти?

‒ Наразі в закладі потрібно зробити ремонт вбиралень, ‒ повідомив директор ліцею № 3.

Читайте також: Нововодолазька громада виділила 350 тисяч гривень на проєкти школярів

Нова комунальна техніка

Ще один привід для гордості нововодолажців ‒ автопарк комунальної техніки. Наразі на балансі відділу благоустрою селищної ради налічується 43 одиниці техніки, три з них громада отримала 27 липня. Артур Товмасян та очільник Нововодолазької громади Олександр Єсін вручили водіям ключі від нової вантажівки для вивезення твердих побутових відходів (вартість ‒ 1,5 мільйона гривень) та трактора-вишки (вартість – 2 мільйони 50 тисяч гривень). Також серед придбаної техніки ‒ причіп за 370 тисяч гривень.

‒ У зв’язку зі збільшенням нашої території ‒ до нас приєдналися майже 15 населених пунктів ‒ вирішили розширити автопарк відділу благоустрою. Техніки, яка була в наявності, не вистачало. А деяка – вичерпала свій ресурс і знаходиться в незадовільному стані. Сьогодні парк поповнився спеціалізованими автомобілями для збирання твердих побутових відходів, з’явилася вишка на базі трактора. Вишку брали на базі трактора, бо в селах багато бездоріжжя. Крім того, у комплекті йде бур, ‒ розповів голова Нововодолазької громади Олександр Єсін.

До речі, Нововодолазька ТГ ‒ перша громада на Харківщині, яка запровадила в себе безкоштовне вивезення відходів для населення. За словами голови, складено графік, за яким сміттєвози збирають відходи. Жителі сіл знають, у які дні тижня комунальники приїжджають на їх вулицю. Єдина умова – мішок зі сміттям не повинен важити понад 10 кілограмів.