Розбиті дороги Олексіївської громади: чому їх не ремонтують

26.04.2023 11:19 Олексіївка
Джерело: Скриншоти з відео читачів СК Джерело: Скриншоти з відео читачів СК

Протяжність зруйнованих доріг Олексіївської громади Харківської області складає понад 40 кілометрів.

 

До медіа «Слобідський край» надійшло повідомлення від жителів Олексіївської громади, які скаржаться на вщент розбиті дороги ТГ. Переглянувши відео від читачів, ми вирішили звернутися до очільника Олексіївської ТГ Анатолія Страхова за поясненнями.

– На жаль, під час повномасштабної війни нашими дорогами користувалася важка військова техніка та важкий автомобільний транспорт газовидобування. Зокрема, це стосується дороги державного значення т-21-10 «Первомайський-Кегичівка» (22,6 км) та автодоріг місцевого значення: с-212208 (9 км) – «Під'їзд до села Єфремівка», с-212203 (7,3 км) «Кам’янка-Киселі» та с-212220 (2,2 км) «Під'їзд до села Киселі». Ми намагаємося достукатись, де тільки можна, щоб вирішити проблему ремонту саме цих доріг, – сказав Анатолій Страхов.

Так, загальна протяжність практично повністю зруйнованих, а місцями й аварійних доріг, складає 41,1 км. Ці автошляхи потребують капітального ремонту, вартість якого складає на сьогодні 3,2 тисячі гривень на кв. метр. Також зруйнованими дорогами курсують соціальний, шкільний та приміські автобуси. Ходова частина автобусів, карет швидкої допомоги та автолавок потребують постійного ремонту. А у зв’язку з незадовільним станом дорожнього покриття перевезення пасажирів до сіл Єфремівка, Семенівка та Киселі стало небезпечним, а час сполучення між селами громади та селом Олексіївка значно збільшився. 

– Наявні випадки відмови автоперевізником і представниками торгівлі у здійсненні перевезення пасажирів та своєчасного завезення продуктів до зазначених сіл громади. Ця ситуація вносить незручності у повсякденне життя сільського населення, що підвищує соціальну напругу в громаді, – зазначив очільник Олексіївської ТГ.

За словами Анатолія Страхова, для того щоб відремонтувати зруйновані дороги місцевого значення, громаді необхідно 355,2 мільйона гривень. При цьому доходна частина бюджету ТГ на 2023 рік складає 43,7 мільйона гривень.  Наразі ТГ звернулася до народних депутатів для того, щоб вони посприяли підвищенню рентної плати або додатковому державному фінансуванню.

Нагадаємо, у селі Олексіївка Харківської області перейменували останню вулицю, яка підлягала дерусифікації. 

Раніше ми писали, що багатодітна родина переселенців з Ізюмщини отримала ключі від житла в Олексіївці. Також нагадаємо, 120 мешканців села Олексіївка та інших населених пунктів громади отримали безкоштовні дрова за двома програмами. 

Новини Олексіївка та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.

Автор: Анастасія Хушану