Енергетики частково заживили село Студенок в Оскільскій громаді

15.05.2023 13:21 Оскіл

Енергетики повернули світло майже половині села Студенок Оскільскої громади Харківської області, яке сильно постраждало внаслідок бойових дій.

Про це «Слобідський край» пише з посиланням на пресслужбу АТ «Харківобленерго».

«Довгий час ми не могли сюди дійти через замінованість території та погодні умови. Лінії проходять полями, а також через водну перепону - Сіверський Донець, місцевість заболочена, тому дістатися місць пошкоджень дуже важко. Окрім того, треба було дочекатися саперів. Та після обстеження стало зрозуміло: відновлювати мережу будемо частинами, тому що навіть цього року не вистачить, щоб розмінувати все, що необхідно. Сапери весь час виїжджають разом з нами на ремонт ліній, всі роботи проводимо виключно у їх присутності», - начальник Ізюмського РЕМ Віталій Борщ.

Завдяки спільним зусиллям рятувальників та енергетиків вдалося відремонтувати високовольтну лінію, яка живить село, а також 40% внутрішньої мережі 0,4 кВ. Щоб повністю тут відновити електропостачання, знадобиться ще близько місяця.

Харківська область, село Студенок в Оскільскій громаді. Енергетики відновлюють електропостачання

За словами виконуючого обов’язки старости села Студенок Сергія Кохана, люди почали повертатися сюди одразу після деокупації - 14 вересня. За час активних бойових дій пошкоджень зазнали майже всі будівлі. З 1600 будинків повністю зруйновано 240.

Паралельно з роботами в Студенку енергетики вже розпочали ремонтувати мережі у знеструмленому понад рік селі Співаківка, куди також поступово повертаються люди.

«До війни населення села складало 1450 чоловік. Під час окупації залишалося 48. Зараз нас вже 480. Після відновлення електропостачання приїдуть ще десь до 300 жителів. Усі з нетерпінням чекають на повернення в село цивілізації: світла, зв'язку та інтернету», - зазначив Сергій Кохан.

Нагадаємо, у січні енергетики повністю заживили село Оскіл, знеструмлене на початку вторгнення.

Ми вже писали, що вороги зайшли в Оскільську ТГ на початку минулого березня. Поступово вони окупували майже всю територію громади – 95 % (це 25 сіл). Під контролем ЗСУ перебувало тільки село Вірнопілля, а села Довгеньке, Бражківка та Сулигівка переходили з рук у руки.

Також у січні  енергетики повністю відновили електропостачання у селах Глинське та Забавне, які залишались без світла з початку війни.

Більше новин Оскіл читайте на нашому сайті.