Коли в знеструмлені села Оскільської громади повернуть світло

19.09.2023 14:52 Оскіл
Фото ілюстративне: "Слобідський край" Фото ілюстративне: "Слобідський край"

У лютому 2022 року лінія фронту пролягала, зокрема, через села Донецьке, Сніжківка та Топольське, внаслідок чого населені пункти знищені майже повністю. З того часу в цих населених пунктах немає електропостачання. Однак у ДСНС повідомили, що лінії електропередач розмінують до кінця вересня.

Як повідомляє медіа «Слобідський край», про це йшлося на Конгресі міських та регіональних влад при Президентові України, що пройшов 14 вересня у Харкові.

Як розповів мешканець села Донецьке Оскільської громади Юрій Третяков, в лютому 2022 року лінія фронту пролягала через деякі населені пункти громади, унаслідок чого ті були знищені майже на 90 %. Частина жителів не встигла евакуюватися і пережила всі жахіття активних бойових дій і окупації.

Наразі ж через замінування та пошкодження досі немає електропостачання у селах Донецьке, Сніжківка та Топольське.
За словами тимчасового виконувача обов’язків керівника ДСНС України Володимира Демчука, завдання щодо розмінування вказаної ЛЕП є пріоритетним для виконання.

— Відновлювальні роботи та розмінування сплановані як першочергові роботи. На даний час у селі Топольське ця ЛЕП повністю розмінована й частково підключена до електромережі. До кінця вересня планується розмінування ЛЕП до села Сніжківка та Донецьке, – розповів Володимир Демчук.

Нагадаємо, що енергетики заживили село на Ізюмщині, де окупанти пошкодили 50% електромереж 

Також нагадаємо, що в Ізюмському районі Харківської області енергетики повернули світло до села Придонецьке.

Раніше ми писали, що в Оскільській громаді 30 людей отримали модульні будинки.

Більше новин Оскіл читайте на нашому сайті.