Жителька Пісочина відсвяткувала 100-річний ювілей

11.02.2021 08:46 Пісочин
9 лютого жительці Пісочина Харківської області Марії Процай виповнилося 100 років.

Марія Тимофіївна Процай народилася 9 лютого 1921 року в Полтавській області. Пройшла Голодомор і Другу світову війну. Все життя Марія Тимофіївна працювала в колгоспі. На Полтавщині жінка жила до вересня 1976 року, після чого переїхала до доньки Тамари Погосян на Харківщину, а саме в Пісочин. Тамара Погосян каже, що наразі її мати відчуває себе доволі непогано.

– У нас тільки одна проблема – ноги. Вона вже півтора року не встає з ліжка. А до 98 років, поки не трапилась ця проблема, вона постійно робила зарядку, – ділиться жінка. –  Мати все пам’ятає, все розуміє. Ми з нею постійно повторюємо таблицю множення, щоб пам'ять не пропадала. Багато людей дивується, що в такому поважному віці вона так себе почуває, – говорить Тамара Погосян.

Читайте також: У Лозовій оновлять пам’ятник бійцям за Незалежність України

Донька розповіла, в чому криється секрет довголіття її мати.

– Вона завжди вела здоровий спосіб життя, саме завдяки цьому вона і дожила до таких років. Плюс дієта. 10 років тому вона дуже сильно захворіла, у неї почалися серйозні проблеми з підшлунковою залозою. Лікарі давали прогнози, що вона і 10 днів не проживе. Втім ми її посадили на сувору дієту (без жирного, смаженого тощо), і ось вона після цього вже десять років прожила і зустріла такий бажаний для себе 100-річний ювілей, – розповідає Тамара Погосян.  

І саме в День народження Марії Процай втілилася її давня мрія.

– Вона завжди мріяла, щоб хтось із влади поздоровив її особисто з Днем народження. І ось позавчора, 9 лютого, її приходив поздоровляти голова Пісочинської селищної ради Олег Чернобай. Вона була просто в захваті. Більш того, маму так вразив Олег Олександрович, що наступної ночі він їй приснився, що він сидить поряд з нею і розмовляє, – ділиться донька ювілярки.

У Марії Тимофіївни три доньки і дві онучки. Тамара Погосян каже, що її мати налаштована тільки на позитив, хоче продовжувати жити і досягти таку мету – знову стати на ноги, і позитивні зміни у цьому напрямі, за словами лікарів, є.

Автор: Савелій Мякушко