У селищі Докучаєвське консервують зруйнований окупантами будинок. Фото, відео

28.01.2023 12:21 Рогань
У селищі Докучаєвське Роганської громади Харківської області робочі закінчують консервувати 9-поверхівку, зруйновану на початку минулого березня внаслідок авіаудару.

Про хід робіт повідомляє пресслужба Харківської ОВА, передає «Слобідський край».

Ворожа ракета в ніч з 9 на 10 березня 2022 року влучила між 4 і 5 поверхами багатоповерхівки, зруйнувавши несучі конструкції та інженерні мережі. Там загинула почесна професорка місцевого університету, яка була ліжкохворою, ще троє людей було поранено.

Роботи з консервації будинку почались у грудні минулого року. До початку лютого планується закінчити підсилювати несучі конструкції. Також планують підготувати проєктно-кошторисну документацію щодо відновлення  будинку.

«Цей об’єкт консервують за кошти резервного фонду державного бюджету та місцевого бюджету Роганської територіальної громади. Орієнтовна вартість робіт становить 3 млн 100 тисяч грн», – розповів заступник начальника ХОВА Михайло Харнам.

Селище Докучаєвське, Роганська громада Харківська область. Консервування будинку

За словами заступника селищного голови Роганської громади Миколи Котелевця, з початку війни внаслідок авіударів і обстрілів з артилерії пошкоджено 50 багатоповерхівок, 630 приватних будинків та 8 об’єктів інфраструктури – котельні, школи, дитсадки.

«Уже проведено відновлювальні роботи у двох закладах загальної середньої освіти, у котельнях Докучаєвського та Рогані. Також замінювали вікна і покрівлю в багатоповерхових будинках Докучаєвського і Рогані», –  сказав він.

До війни у Роганській громаді проживали 15,5 тисячі людей. Зараз проживає приблизно 13 тисяч, серед яких 2 тисячі вимушених переселенців.

Нагадаємо, зараз селище Рогань і інші населені пункти громади відновлюють житловий фонд та котельні та готуються на випадок аварійних відключень.

Нагадаємо також, що Рогань стала однією з громад Харківської області, яка отримала енергетичне обладнання від волонтерів. А наприкінці серпня Роганська громада отримала три автомобілі швидкої допомоги з Німеччини.

Більше новин Рогань читайте на нашому сайті.

Автор: Галина Гришко