Жорстоко експлуатував 15 людей: на власника фермерського господарства із Сахновщини чекає суд

24.08.2023 11:02 Сахновщина
Фото: Харківська обласна прокуратура Фото: Харківська обласна прокуратура

Харківська обласна прокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно 57-річного чоловіка за фактом вербування, переміщення людини, з використанням обману та її уразливого стану, з метою трудової експлуатації, вчиненого повторно (ч. 1, 2 ст. 149 КК України).

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на Харківську обласну прокуратуру.

Як повідомили правоохоронці, власник одного з фермерських господарств, розташованих на території Сахновщинського району, займався трудовою експлуатацією людей. Зокрема, чоловік підшукував на території Харківської та Дніпропетровської областей осіб з числа соціально незахищених верств населення, які перебували в скрутному матеріальному становищі. Він пропонував їм роботу у фермерському господарстві, обіцяючи високу зарплатню, триразове харчування та гідні умови праці. 

Однак після отримання згоди потерпілих фермер привозив їх на територію господарства, відбирав документи та мобільні телефони. Про виконання обіцянок щодо «гідних» умов праці і нормований восьмигодинний робочий день теж не йшлося — люди були вимушені жити в антисанітарних умовах та тяжко працювати, не отримуючи зарплатню.

Власник господарства примушував їх виконувати сільськогосподарські роботи за продукти харчування, яких також не вистачало для мінімальних потреб людини і тим більше для важкої праці.

Наразі відомо про 15 потерпілих осіб. Зазначену справу розглядатимуть у Сахновщинському районному суді Харківської області.

Нагадаємо також, що на території Сахновщинської громади Харківської області облаштовано 8 захисних споруд цивільного захисту та найпростіших укриттів.

Раніше ми писали, що у Сахновщині знову можна отримати паспорт чи відновити знищені документи. Також ми розповідали, як реалізується державна програма «Армія відновлення» у Сахновщинській громаді. 

Більше новин селища Сахновщина та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.

Автор: Владислава Ткаченко