Частина Старого Салтова вже зі світлом: енергетики добираються до роботи на човні

09.11.2022 14:46 Старий Салтів

До селища Старий Салтів Харківської області, яке було знеструмлене з перших днів повномасштабного вторгнення, повертається світло.

Як повідомили у пресслужбі АТ «Харківобленерго», наразі фахівці вже відремонтували частину пошкодженого обладнання та заживили понад 500 споживачів селища.

Енергетики добираються до місця роботи на моторному човні, адже міст Старосалтівської дамби частково зруйновано. Поблизу населеного пункту пошкоджено до 80 % електромережі.

– Розбиті підстанції, опори, роз'єднувачі та ізоляція – ось що наші електромонтери побачили після того, як українські військові звільнили цю територію. Пошкодження отримали майже всі прольоти повітряних ліній електропередачі. До того ж залишилося дуже багато мін. Це, звісно, ускладнює роботу та збільшує час, необхідний для відновлення електропостачання жителям селища, – розповіли у Вовчанському РЕМ.

Ремонтні бригади працюють поблизу Старого Салтова вже третій тиждень. Енергетикам поки що важко назвати точні терміни повного відновлення електромережі через роботу саперів з розмінування території та великі обсяги пошкоджень. На допомогу місцевим фахівцям долучили бригаду Мереф’янського РЕМ.

– Ми зробимо все від нас залежне, щоб якнайшвидше повернути світло до домівок місцевих мешканців, – підкреслили в обленерго.

Старий Салтів було знеструмлено практично з перших днів війни. На території громади обслуговуються 3857 побутових та юридичних споживачів.